O ilçede yüzde 80 kaçak hayvan kesiliyor 

Sakarya Kasaplar Odası Başkanı Nihat Kopal, Sakarya'da bir ilçede kesilen kırmızı etin yüzde 80'inin kaçak kesildiğini söyledi 

O ilçede yüzde 80 kaçak hayvan kesiliyor 

Sakarya Kasaplar Odası Başkanı Nihat Kopal, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın gıda denetimleriyle ilgili düzenlediği basın toplantısında şoke eden iddialarda bulundu. 
Özellikle Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Erdemir'e yüklenen Kopal, Geyve'de yıllardan bu yana kaçak hayvan kesildiğini ileri sürdü. 
Kopal'ın açıklamalarının ilgili bölümü şu şekilde: 

Özellikle bir ilçemiz var. Geyve ilçesi yüzde 80'i yıllardan beri kaçak hayvan kesiyor dükkanlarda satıyor 3 5 tane orada dürüst esnaflar var onlar geliyor mezbahalarda kesiyorlar etlerini getiriyorlar sağlık, sevk  raporlarını alıyorlar gıda kontrole gittikleri zaman onları kontrol ediyorlar sağlık raporuna dahil hepsini veriyorlar diğerleri ne oluyor diğerlerinde 2-3 sene öncesinde bir tanesine gittiler yıllardır oradaki çalışan daha bir kez olsun damgalı et kesmemiştir. Satırlar ile beraber görevlilerin üzerine saldırdılar Geyve de. Polislik oldular sonra polis aldı gitti sonucunda hiçbir şey olmadı. Hiç caydırıcı bir şey olmadı. Ben yine Geyve yöresinde bir esnaf var her hafta 20 tane keser ahırında kesiyor orayı mezbahaya çevirmiş biz bunu yazılı olarak tarım il müdürlüğüne ilettik 1 sene oluyor hemen daha adamın sabah kesime 5’te başlıyor sabah 8’de bitiriyor. Mesaiye kadar bitiriyor dana kesiyor. Dana eti bile kesse bu etlerde tüberküloz çıkıyor."

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2019, 12:04
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER