O imam konuştu: Bu bir komplo!

Kaynarca'da cemaatin namazı sokakta kılarak protesto ettiği imam Ahmet Balcı, iddialarla ilgili ilk kez röportaj verdi

O imam konuştu: Bu bir komplo!


sakaryayenihaber.com-Azim ÇELİK'in haberi

Kaynarca Müezzinler Mahallesi'nde yapılan "imam" protestosunu Türkiye konuşmuştu. 

Cami cemaaati, kendilerine hakaret edip kötü davrandığı için imamı protesto edip namazı sokakta kılmıştı. 

Cami imamı Ahmet Balcı, yapılan bu ilginç eylemden sonra ilk kez röportaj verdi.

Kameralara konuşan imam, iddiaların tamamiyle yalan olduğunu belirterek "Bana komple düzenliyorlar" diye konuştu.

Cemaatin daha önceki imamlarla da aynı şekilde sürtüşme yaşadığını ifade eden imam Balcı,"Köyün yapısında bir sorun var" diyerek iftiraya uğradığını savundu.

YALAN SÖYLÜYORLAR

Cemaatin yalan dolu iddialarla bir şov başlattığını sölyeyen Balcı, "Cemaatle bir sürtüşmem asla söz konusu değil, komplo ile karşı karşıyayım. Muhtarın ve diğerlerinin siyasi oyunudur bu. Kesinlikle söyledikleri gibi bir şey olmadı. Köyümüzde iki tane cami var. Burada kılmıyorlarsa orada kılsınlar. Bunun tamamiyle şov amaçlı bir şey olduğunu düşünüyorum. Neden camiye geliyorsunuz dediğim yönünde iddialar var, bunlar uydurma." dedi.

KÖYÜN YAPISINDA SORUN VAR

Balcı, komplo ile karşı karşıya olduğunu kaydederek şöyle dedi: "Videoda orada gözükenlerin yüzde 90'ı cami cemaati değil. Büyük ihtimalle hatır için gelmişler. Benimle böyle uğraşanlarla Allah'ın karşısında hesaplaşacağız dedim. Komplo ile karşı karşıya geldim. Kimseyle bir sürtüşmem olmadı. Benden önceki imamlarla da aynı şeyleri yaşamışlar, benlik bir olay değil, bu köyün yapısından kaynaklanıyor zannedersem"

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2020, 15:56
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Malik Yağcı
Malik Yağcı - 6 gün Önce

Köyde ikamet eden bir kimse olarak söylüyorum. Gerçekten köylerde tüm dikkatler İmam gibi dışarıdan gelen insanlar üzerinde oluyor. Bu yeri gelir köyün ebesi, köyde ikamet eden öğretmeni olur. Bu insanlara karşı bir kaç kimseninde tavrı varsa onun etrafında kenetlenip böyle işlere giriyorlar. Ayrıca İmama da mikrofon uzatıp, kendi hakkındaki iddialara cevap hakkı verilmesi tam bir gazeteciliktir, teşekkürler.

SIRADAKİ HABER