O işçilerin yaşadığı köye girişler yasaklandı!

Sakarya'da fındık işçilerinin tarla sahipleri tarafından darbedilmesi olayı etnik köken çatışmasına çevrilip provoke edilirken, Mardin'de bir heyet, işçilerin yaşadığı köye gitmek istedi. Bu ziyaret jandarma ekipleri tarafından engellendi.

O işçilerin yaşadığı köye girişler yasaklandı!

HDP, DBP ve DTK heyetinin, Sakarya’da fındık toplamaya gelen ve münferit bir olaydan dolayı tarla sahipleri tarafından darp edilen işçilerin yaşadığı Mardin’e bağlı Yücebağ Köyü’ne yapacağı ziyarete, jandarma tarafından salgın gerekçe gösterilerek izin verilmedi.

Mardin’in Mazıdağı ilçesi Yücebağ Mahallesi girişinde bariyerlerle önlem alıp köye girişleri kapatan jandarma, aralarında HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş ve milletvekillerinin de bulunduğu heyetin köye girişine, köyde koronavirüs salgını ve karantina olduğu gerekçesiyle izin vermedi.

Köye girişlerinin engellenmesi sonrası açıklama yapan HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş şöyle konuştu:

“Bugün ziyaretimizi engellediler. Sakarya’da saldırıya uğrayan işçilere sahip çıkmayan askerler, orada kadınları tokatlayan ırkçılara karşı gelmeyen askerler, orada olan biteni engellemedi. Ancak bugün bizim köye gitmemizi engelliyor.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2020, 19:28
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sakaryalı
Sakaryalı - 5 ay Önce

Doğuda askerlerimiz polislerimiz şehit edilirken nerdeydiniz şimdi gelmişsiniz buraya olayı büyütüp gündem yaratmaya.... pkk ....

Adali
Adali - 5 ay Önce

Iki üç şerefsizin ahlaksizin ekmek parasini kazanmak için gelen garibana kadına çocuğa uyguladığı olay ülkeyi bölmek isteyenlerin ekmeklerine nasilda yağ bal sürdüğünü görüyoruz RABBİM o fındığın bereketini size ve sizingibilere göstermesin hastanede kullanın o fındığın parasini rezil ettiniz sakaryayi RABBİM binbir belamizi versin INŞALLAH amin

Sakaryalı
Sakaryalı - 5 ay Önce

NAsılda olayı nerelere taşıdınız vekilmiş bu dewletin askerini polisini vururken nerdesiniz vardır bi suçları yemiştirler sopayı minlet vekiliymiş pkk ...ne mutlu türküm diyene

Gulizar Cakir
Gulizar Cakir - 5 ay Önce

Her insan tartisabilir olayda buyur turku kurdu farketmez niyeki bunu bukatar buyutup gundem yaratiyosunuz kurtlerde insan ne alaka bis pkk gitip sahip cikiyo bislikler daglara kurtlerin cocuklarini calip kacirip cikartiyosunuz domuz kopekler bukadar kurt laz cerkez vs sehir oluyo ortaligi karistirmak tan baska ne ise yariyonuz adiler bayragiiz bir kurtuyle turkiyle siz bi tefolun yagudi dohumlari.