O köyde her gece silahlanıp bunu yapıyorlar!

Kaynarca Küçükkışla Köyü'nde fındık hırsızlarından çok zarar gören muhtar ve köylü, bahçelerin kenarında ellerinde tüfeklerle sabaha kadar nöbet tutuyor

O köyde her gece silahlanıp bunu yapıyorlar!


sakaryayenihaber.com-

Sakarya'da her yıl fındık hırsızları, vatandaşın alın terini çalıyor. 

İl genelinde fındık sezonunun açıldığı her dönemde hırsızlık olaylarının ardı arkası kesilmiyor. 

Kaynarca ilçesi Küçükkışla Mahallesi'nde muhtar ve vatandaşlar, hırsızlara karşı tedbiri kendileri aldı.

 Mahalle muhtarı Ahmet Sakarya ve vatandaşlar, bir süredir her gün 23.00 ve 07.00 saatleri arasında bahçelerin çevresinde ellerinde tüfeklerle nöbet tutuyor. 

Köydeki fındık hırsızlıklarının önüne geçmek için böyle bir çalışma başlatan muhtar, köylünün de takdirini kazandı.

Ayrıca fındık sezonu boyunca, hırsızların bölgeye sızmasını engellemek için köye hurdacı ve yardım toplayan grupların girmesi yasaklandı. 

Sosyal medyada ellerinde tüfekle fotoğrafını paylaşlan muhtar, "Nöbetin yanında fındık sezonu boyunca mahallemize hurdacı girmesi yasaklanmıştır. Yardım toplamak için gelenlerin valilik izni yada kaymakamlık izni olup olmadığına bakılacak." ifadelerini kullandı. 

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adali
Adali - 2 ay Önce

Aynen öyle. Kendi canımızı ve malimizi alemizi korumak için başka çare bırakmadılar. Adalet ölünce devlet de ölür. Adalet öldü. Devlet sadece zengini koruyor. Halk kaderine terk edildi. Ama bu halk akillanmayip yine de gidip cebini soyanlara oy veriyor. Asla akillanmiyorlar! SorSak hepsi akplidir. Karadenizliler üç kuruş fındık parası için ülkeyi Araplara sattti ulkey kaosa soktu. Sorsak hepsi milliyetci kesilir! Yatacak yerleri yok. Allah iki yakalarini bir araya getirmesin!

Ali al
Ali al @Adali - 2 ay Önce

Devlet 23 lira fiat acikladi ama insan bi kere nankörse doymaz. Taa araplara kadar gider bu açlar

Ali al
Ali al - 2 ay Önce

Adalili rumuzlu aça cvp : ben akp liyim. Sen calisacaksin, ben yiyecegim. Bundan sonra böyle.. sana veeilecek tek cvp bu

SIRADAKİ HABER