O OSB için konuştu: Kirli sanayi istemiyoruz

Kocaali’ye kurulması planlanan Kimya OSB’nin kirli sanayinin Sakarya’ya gelmesine neden olacağını söyleyen CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, “Kimya OSB neden Kocaali’ye geliyor? Gebze’yi kirlilikten kurtarmak için. Biz kirli sanayi istemiyoruz” dedi

O OSB için konuştu: Kirli sanayi istemiyoruz

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Engin Özkoç, dün gazetemizi ziyaret etti. Kocaali’ye kurulması planlanan Kimya OSB’nin kirli sanayinin Sakarya’ya gelmesi anlamı taşıdığını söyleyen Özkoç, “Tüm dünya kirli sanayiden kurtulmaya çalışırken bizim buna talip olmamız akıl alır şey değil. Kimya OSB neden Kocaali’ye geliyor? Gebze’yi kirlilikten kurtarmak için. Yarın öbür gün de Kocaali’yi nasıl kurtaracağımızı düşüneceğiz” diye konuştu.
ÇİMENTO FABRİKASI
“Çimento fabrikaları kurmakla övünür bir haldeyiz. Dünyaya çimento satacağımızı söylüyoruz” diyen Özkoç, “Herkes çimentodan vazgeçmiş. Fabrikaları kapatmış. Biz çimento fabrikası açmakla övünüyoruz. Kimya OSB de bunun gibi. Kimse şehrinde bu şekilde bir yatırım istemiyor ama bize sanki bir fırsatmış gibi sunuluyor. Bu konuda çok daha dikkatli olmak ve seçici davranmak durumundayız” ifadelerini kullandı.
FINDIK OSB KURULMALI
Kocaali’nin çok ciddi bir fındık potansiyeline sahip olduğunu da sözlerine ekleyen Özkoç, “Fındığı ham madde halinde değil de mamul ya da yarı mamul olarak satışa sunmak mümkün. Biz fındığımızı en alt değerden fiyatlamış oluyoruz. Kocaali’ye eğer bir OSB kurulacaksa bölgenin kurtuluşu Fındık OSB’de olur. Hem bölgedeki herkes kazanç elde eder hem de ülkemiz artı değere kavuşur. Kirlilik de olmaz” şeklinde görüş belirtti.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2019, 14:57
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER