O sürücüde "corona" çıktı mı? İşte cevabı...

İran'a TIR'la yük götüren, ölümünde "corona virüsü" şüphesi olan sürücünün Sakarya nüfusuna kayıtlı Necdet Hayırlı olduğu tespit edildi. Şoförün ölümüyle ilgili "corona virüsü" bulgusu olmadığı, ölüm sebebinin kalp krizi olduğunu tespit etti

O sürücüde "corona" çıktı mı? İşte cevabı...

TIR şoförlüğü yapan ve İran'a mal götüren bir kişinin "corona virüsü" sebebiyle öldüğü iddia edilince yetkililer alarma geçmişti.
Araç kullanırken bir anda fenalaşıp ölen kişinin cenazesi Ağrı Doğubeyazıt sınırından Türkiye'ye getirilen kişinin cenazesi virüs şüphesi olduğu için morga alınmamış, bekletilmişti.
KİMLİĞİ TESPİT EDİLDİ
Sağlık Bakanlığı, bu iddia üzerine çalışma yaparak bölgeye özel bir ekip gönderdi. Bu kişinin, Sakarya nüfusuna kayıtlı Necdet Hayırlı olduğu tespit edildi. Talihsiz adamın ailesi, durumu yetkililerden öğrendikten sonra bölgeye gitti. Doğubayazıt Dr. Yaşar Eryılmaz Devlet Hastanesi'nde yapılan otopsiye bakanlıktan gele özel ekipte girdi. 
İLK TESPİT: KALP KRİZİ
Yapılan test ve tetkiklerde, Hayırlı'nın vücudunda "Corona virüsüne" rastlanmadı. TIR kullanırken yaşamını yitiren Hayırlı'nın ölümüne ilk tepsitlere göre kalp krizinin sebep olduğu belirtildi. Acılı aile, geçtiğimiz gün cenazeyi Ağrı'dan alarak yola çıktı. Konuyla ilgili soruşturma sürüyor. Azim ÇELİK

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2020, 14:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21