O taş ocağı için bakana mektup gönderdi

Geyve’de bulunan taş ocağının genişleme talebine karşı İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a mektup yazarak yaşananlara karşı inceleme yapılmasını talep etti.

O taş ocağı için bakana mektup gönderdi

Geyve İhsaniye’de köylülerin tepkisine neden olan taş ocağının genişleme konusunu tekrardan gündeme taşıyan  İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, milletin endişelerini dile getirerek, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a bir mektup gönderdi. 
''Boynumuzun borcudur''
Sosyal medya hesabından açıklama yapan Ümit Dikbayır, “Sayın @muratkurum; Sakarya Gevye’de ruhsat vermiş olduğunuz Taş Ocağı ile ilgili milletimizin endişelerini dile getirmek benim, Bilgi vermek ve endişeleri gidermek sizin boynunuzun borcudur.” ifadelerine yer verdi.
''Halkın endişeleri var''
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır'ın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na yazdığı mektupta; “Sayın Bakanım Geyve ilçesi İhsaniye mahallesinde bulunan taş ocağı ile ilgili halkımızın endişeleri bulunmaktadır ve konuyla ilgili tarafımıza iletilen birçok sıkıntılar bulunmaktadır.Bakanlığınız tarafından ruhsat verilmiş olan taş ocağının ana yola doğru kaymakta olduğu ve kaymanın devam etmesi nedeniyle tehlike oluşturduğu tespit edilmiştir.Çıkan toz duman vatandaşlarımızın sağlığını tehdit etmektedir. Halkımızın sağlığı için taş ocağıyla ilgili tüm dökümanların incelenmesi ve sorunun çözümü için makamınıza arz ediyorum. Saygılarımla” ifadelerine yer verildi.
Ses ve sarsıntılar
Geyve’ye bağlı İhsaniye Mahallesi’nde İnci Grup tarafından 2005 yılında kurulan taş ocağı, geçtiğimiz yıl eylül ayında da gündem oldu. Taş ocağına 130 metre mesafede yaşayan mahalle sakinleri, dinamit patlamalarından kaynaklanan ses ve sarsıntılar ile çevreye yayılan toz nedeniyle rahatsızlık duyduklarını ve hastalık oranlarının yükseldiğini belirtmişti. 
TAŞ OCAĞIYLA İLGİLİ SORUNLARI İLK KEZ GEÇTİĞİMİZ YIL EYLÜL AYINDA MANŞETİNE TAŞIYAN GAZETEMİZ, GENİŞLEME ONAYINI DA 3 ŞUBAT GÜNÜ MANŞETİNDEN DUYURMUŞTU

OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2021, 21:30
YORUM EKLE