O tesis neden sürekli yanıyor? İşte cevabı

Erenler'de bulunan geri dönüşüm tesisinin sürekli olarak neden yandığı konusunda kamuyounda büyük bir merak oluştu...

O tesis neden sürekli yanıyor? İşte cevabı


sakaryayenihaber.com / Azim ÇELİK'in haberi

Erenler İlçesinde bulunan geri dönüşüm tesisi, şehirde son günlerde en çok konuşulan konu oldu. Sosyal medyada ve haber merkezlerine gelen mesajlarda vatandaş, "Burası neden sürekli yanıyor?" sorusunu sordu.
3 FARKLI TARİHTE YANDI
Tesiste ilk olarak 14 Kasım'da yangın çıktı, Sakarya Büyükşehir İtfaiyesi alevleri kontrol altına almak için saatlerce uğraştı. Bu olaydan 2 gün sonra 16 Kasım'da tesisten yine alevler yükseldi ve büyük çapta olan bu yangın da itfiaye ekiplerince uzun süren uğraşlar sonucu söndürüldü. Ayrıca, aynı tesis 5 Haziran 2019'da yaşanan bir yangın vakasıyla daha gündeme gelmişti.
ARANCI: BİRİNDE İHMAL VAR, DİĞERİ ISI OLABİLİR
Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfiaye Dairesi Başkanı Orhan Arancı konuyla ilgili sakaryayenihaber.com'a konuştu. Başkan Arancı, tespit için Erenler Jandarma Komutanlığı ve Erenler Belediyesi ile birlikte ortak çalışma yürüttüklerini söyledi.
14 Kasım'daki vakada "ihmal" olduğu düşündüklerini belirten Arancı, ikinci yangının ise "ısının yeniden yükselmesi" sebebiyle çıkmış olma ihtimali olduğunu kaydederek,"Jandarma inceleme yaptı, biz de teknik açıdan gereken bilgileri kendilerine verdik. İlk yangınla ilgili 'ihmal' durumu olduğu düşünülüyor. İkinci yangının çıkış sebebi henüz bilinmiyor ancak, buradaki malzeme yanıcı petrol olduğu için ilk yangından sonra belirli bir ısıya ulaşıp yeniden yanmış olma ihtimali vardır. Bir vaka daha yaşanmasın diye jandarma ve belediye şu an ortak bir çalışma yürütüyoruz." dedi.
İTFİAYE ÇOK TER DÖKTÜ
14 Kasım'da yaşanan yangına Sakarya Büyükşehir İtfaiyesi, 15 araç ve 30 personelle müdahale etti. Bu yangın, 2 buçuk saat süren çalışma sonucu söndürüldü. 16 Kasım'da yaşanan diğer vakaya ise 8 araç ve 25 personelle müdahale edildi. Ekipler, bu yangında da yaklaşık 6 saat söndürme çalışması yaptı. Zorlu bir mücadele veren itfaiye, yangınlara tankerlerle su taşıyıp alevleri söndürmek için sürekli olarak köpük kullandı. O yangınlarla ilgili inceleme sürüyor. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2019, 13:09
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER