O yangında şok eden ayrıntı

Çeşme Meydanı'nda 2 gün önce alevlere teslim olan alkollü restorana, komşu şikayeti üzerine 8 kat izolasyon malzemesi döşendiği öğrenildi

O yangında şok eden ayrıntı

sakaryayenihaber.com- Özel Haber

Adapazarı Ankara Caddesi  Çeşme Meydanı'nda bulunan alkollü bir restoranda 2 gün önce çıkan yangın, kentte büyük paniğe sebep olmuştu.

Restorandan çıkan dumanlar, gökyüzünü kaplamış kilometrelerce uzak noktalardan görülmüştü. Sakarya Büyükşehir İtfaiyesi'nin olay yerinde yaklaşık 7 saat soğutma çalışması yaptığı öğrenildi.

"YÜKSEK SES" ŞİKAYETİ

O olayla ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Çevrede yaşayan esnaf ve vatandaşların alevlerin yükseldiği restoranı "yüksek ses olduğu" gerekçesiyle bir süre önce Sakarya Valiliği'ne şikayet ettiği bilgisine ulaşıldı.

8 KAT MALZEME, DEMİR İSKELET

Restoranı bir süre önce devraldığı öğrenilen sahibinin bu şikayetler üzerine binanın içine sesin dışarıya çıkmaması için 8 kat izolasyon malzemesi döşettiği öğrenildi. Petrol malzemesi içeren yanıcı malzemenin duvara tam olarak yerleştirilebilmesi için bina içine bir de demir iskelet kurulduğu belirtildi.

BİNLERCE LİRA YANDI

Yangına müdahale eden itfaiye ekipleri, kullanılan malzeme arka arkaya katlanmış olduğu için alevleri sönrümekte oldukça zorlandı. 7 saat boyunca soğutma çalışması yapan bazı itfaiyeciler zehirli etkisi olan dumandan etkilendi. Restorandaki maddi zararın ise ilk belirlemelere göre 200 bin liranın üzerinde olduğu tespit edildi.


 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2019, 11:10
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER