Öfke çok zararlı

Büyükşehir Belediyesi hizmet içi eğitim programı kapsamında ‘Öfke Kontrolü’ seminerine katılan personeller, soğukkanlı ve sakin iletişim kurma, öfkeyi kontrol etme yöntemleri hakkında bilgilendirildi

Öfke çok zararlı

Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Öfke Kontrolü’ konulu hizmet içi eğitim semineri, Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Seminerde konuşan Uzman Psikolog ve Eğitim Uzmanı Özkan Şenol, öfkeyi kontrol etmenin temel yöntemlerini paylaştı.
YAŞAM KALİTESİ
Şenol, “Tamamen normal, sağlıklı, insani bir duygu olan öfke, kontrolden çıktığı zaman yıkıcı olabilir. Öfke bireyin ve toplumun yaşam kalitesini bozabilir, dış kaynaklı olabileceği gibi içsel de olabilir. Belirli bir insana veya olaya öfkelenebiliyoruz. Aynı zamanda bizi kaygılandıran özel problemlere karşı da öfke duyuyoruz. Hayatın rutin seyri içerisinde daima soğukkanlı ve sakin bir iletişim kurma yöntemi izlemeliyiz. Sorun yaratmayan aksine sorun çözen bir yapıda olmalıyız.” şeklinde konuştu.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE