ÖĞRENCİ VELİLERİ AKM ÖNÜNDE TOPLANIP YETKİLİLERE SESLENDİLER: OKULUMUZ KAPANMASIN

Kapatılma kararı alınan Erenler Yunus Çiloğlu Meslek Lisesi velileri dün AKM önünde basın açıklaması yaptı. İl Milli Eğitim Müdürü’nün kendilerini kabul etmemesini eleştiren veliler okullarının kapanmamasını istedi

ÖĞRENCİ VELİLERİ AKM ÖNÜNDE TOPLANIP YETKİLİLERE SESLENDİLER: OKULUMUZ KAPANMASIN

BİR SONUÇ ALAMADIK
İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kapatılma kararı alınan Erenler Yunus Çiloğlu Meslek Lisesi velileri dün AKM önünde toplanarak basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasına CHP İl Başkanı Erdoğan Isır, Okul Aile Birliği Başkanı Melike Arslan ve veliler katıldı. Açıklamayı yapan Arslan, okullarının kapanmasını istemediklerini belirterek, gerekli mercilere başvuru yapmalarına rağmen bir sonuç alamadıklarını söyledi.
700 ÖĞRENCİMİZ VAR
Aslan; "Okulumuzun kapanmasını talep ediyorlar. 7 bölümlü 700 öğrencili okulumuz kapanmaması için yardım istiyoruz. Mesleki okulları dağıtmayı düşünüyorlar. Bizim okulumuz yerine Ali Dilmen Ortaokulu’nu getirmeyi düşünüyorlar. Mağduriyetimizi basın yoluyla duyurmak istedik. Bize tam olarak kapanma sebebi açıklanmıyor. Konuyla ilgili il ve ilçe milli eğitim müdürleriyle görüşmek istedik ancak bizi kabul etmediler” dedi.
DAĞITILMASI ÇOK YANLIŞ
CHP İl Başkanı Erdoğan Isır da velilerin her zaman yanında olduklarını belirterek, “Kendilerinin verdiği bilgilerden Sakarya'da tek olan bir okulun dağıtılması yanlış. Erenler'de fark yaratmış bir okul. İsterdik ki oradaki arkadaşlarla görüşülsün.  Ancak veliler ve öğrencileriin ilgili mercilerden randevu talebi dahi cevapsız kalmış. Biz elimizden geldiği kadar hanımefendilere yardımcı olmaya çalışacağım" şeklinde konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kapatılma kararı alınan Erenler Yunus Çiloğlu Meslek Lisesi velileri dün AKM önünde toplanarak basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasına CHP İl Başkanı Erdoğan Isır, Okul Aile Birliği Başkanı Melike Arslan ve veliler katıldı. Açıklamada konuşan Arslan, okullarının kapanmasını istemediklerini belirterek, gerekli mercilere başvuru yapmalarına rağmen bir sonuç alamadıklarını söyledi.
700 ÖĞRENCİMİZ VAR
Aslan; "Okulumuzun kapanmasını talep ediyorlar. Biz yetkili yerlere başvurduk ama bir sonuç alamadık. 7 bölümlü 700 öğrencili okulumuz kapanmaması için yardım istiyoruz. Mesleki okulları dağıtmayı düşünüyorlar. Bizim okulumuz yerine Ali Dilmen Ortaokulu’nu getirmeyi düşünüyorlar. Bizler ‘Bir okulu getirene kadar bizim mesleki ve teknik lisemizi kaldırmayın’ diyoruz ama bir sonuç alamıyoruz. Mağduriyetimizi basın yoluyla duyurmak istedik. 2-3 senedir dile geliyordu. Tam bir kesinlik yoktu. Daha dün bizim öğretmenler ve müdür bey tarafından söylendi. Bize tam olarak kapanma sebebi açıklanmıyor. Konuyla ilgili il ve ilçe milli eğitim müdürleriyle görüşmek istedik ancak bir sonuç alamadık” dedi.
DAĞITILMASI ÇOK YANLIŞ
CHP İl Başkanı Erdoğan Isır da velilere destek olmak için yaptığı açıklamada, "23 Haziran seçimleri sebebiyle yoğun bir gündem yaşıyoruz. Bugün okul aile birliği başkanımız velilerimizle bir araya geldik. Kendilerinin verdiği bilgilerden Sakarya'da tek olan bir okulun dağıtılması yanlış. Bu okuldan mezun olan arkadaşlar Türkiye'de belirli yerlere gelmiş bir insanlar. Erenler'de fark yaratmış bir okul. İsterdik ki oradaki arkadaşlarla görüşülsün.  Ancak veliler ve öğrencilerimizin ilgili mercilerden randevu talebi dahi cevapsız kalmış. Ben elimizden geldiği kadar hanımefendilere yardımcı olmaya çalışacağım" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE