ÖĞRENCİ VELİLERİNİN İLGİLİ YERLERE YAPTIKLARI ŞİKAYETLER BİR İŞE YARAMADI: OKUL KAPISINA NARGİLE KAFE!

Adapazarı merkezindeki Sabihahanım Ortaokulu’nun giriş kapısının tam karşısında Suriyeliler tarafından açılan kafeterya velilerin büyük tepkisine neden olmasına rağmen kapatılmıyor

ÖĞRENCİ VELİLERİNİN İLGİLİ YERLERE YAPTIKLARI ŞİKAYETLER BİR İŞE YARAMADI: OKUL KAPISINA NARGİLE KAFE!

GÖRMEK İSTEMİYORUZ
Okulların 100 metre kadar yakınına kafeterya ve sigara satışı yapılan büfelere ruhsat verilmezken, Adapazarı Sabihahanım Ortaokulu’nun giriş kapısının tam karşısına bir Suriyeli kafeterya açtı. Nargile kafeyle ilgili defalarca şikayette bulunduklarını belirten veliler “ Okulun girişindeki bu kafeteryadan rahatsız oluyoruz. Okul dönemi boyunca kapatılmasını sağlayamadık. Okullar açıldığında burasını görmek istemiyoruz” dediler.
ADALETSİZLİK GİDERİLSİN
Sakarya’da son dönemde Iraklı ve Suriyeliler açtıkları işyerlerinde esnaflık yapıyor. Bir çoğunun ruhsatı ve vergi kaydı olmayan bu işyerlerinin gerekli hijyen şartlarını da taşımadıkları belirtiliyor. Sakaryalı esnafa karşı haksız rekabet oluşturan işyerlerinin denetlenmesini isteyen Sakaryalı esnaflar, “Biz her türlü denetime tabi çalışırken Iraklı ve Suriyeli esnaflara karışan eden yok. Bu adaletsizliğin giderilmesini istiyoruz” şeklinde konuştular.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER