ÖĞRENCİLERDEN FARKINDALIK ETKİNLİĞİ

Adapazarı SATSO mesleki ve teknik Anadolu lisesi öğrencileri, kentteki sokak hayvanları için farkındalık etkinliği düzenledi.

ÖĞRENCİLERDEN FARKINDALIK ETKİNLİĞİ

SATSO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Taner Gökkuşu, Selinay Güner, Zuhal Yaşar ve öğretmenleri Aydan Ayşe Akova, Adil Düzgün ve Ali Şahan sokak hayvanları için farkındalık etkinliği düzenlendi. Etkinlik ile ilgili yapılan açıklamada, “Sosyal medyada ya da çevremizde gördüğümüz vahşet tabirinin bile az kaldığı görüntüler biz insanlar tarafından gerçekleştirilmekte. Halbu ki iyi niyet şefkat sevgi örneği bir yaşam sürmemiz öğütlenmez mi?  İyiliğin ve sevginin karşılık almadan yapılması gereken bir eylem olduğunu kendi vicdanımıza kabul ettirmenin zamanı geldi.
SEVGİ DOLU GÜLÜMSEYİŞ
Bir kap su, bi parça ekmek ve sevgi dolu gülümseyişle başka bir dünyaya bir kapı aralamak ruhumuzu dinlendirir. Hiçbir şey yapamıyorsak en azından bu sıcak yaz günlerinde bir ağaç dibine, bir duvar kenarına bir taş su, bir parça ekmek bırakalım. Haydi hep birlikte bu küçük sevimli dilsiz dostlarımıza yardım elimizi uzatalım” ifadelerine yer verildi. Öğrenciler, öğretmenler ile birlikte sokak köpeklerinin mama, su, sevgi ve bakım ihtiyaçları karşıladı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER