ÖĞRENCİLERE İŞ İMKANI

İŞKUR İl Müdürlüğünce, üniversite öğrencilerine yönelik olarak 14 kamu kurumunda 408 kişilik Sosyal Çalışma Programı düzenlenecek. Programa katılan öğrenciler, bir ayda 12 gün çalışarak günlüğü 67.36 TL’ den aylık 808 TL ücret alabilecektir

ÖĞRENCİLERE İŞ İMKANI

İŞKUR, Sosyal Çalışma Programı’nı hayata geçiriyor. Gençlerin beklediği programa başvurular yarın sona erecek. Her yaz tatili döneminde uygulanacak olan Sosyal Çalışma Programı, bu yıl ilk uygulama olması nedeniyle Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında uygulanacak. Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce, üniversite öğrencilerine yönelik olarak 14 kamu kurumunda 408 kişilik Sosyal Çalışma Programı düzenlenecektir. Öğrenciler, aynı anda en fazla 3 programa başvuru yapabilecektir.
TOPLUMSAL FAYDA 

Düzenlenecek olan Sosyal Çalışma Programı, üniversite öğrencilerinin hem kamu kurumlarında toplumsal faydası olan işlerde çalışabilmelerine hem de mesleki niteliklerini geliştirmelerine olanak sağlayacak. Ayrıca, programa katılan öğrencilerin, sosyal sorumluluk bilincinin artmasının yanı sıra takım içinde çalışma, organize olabilme, iletişim kurabilme, analitik düşünme gibi sosyal becerilerinin gelişmesine katkı sağlayacaktır.
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ
İŞKUR’dan yapılan açıklamada, “Programdan, 18 yaşını doldurmuş tüm üniversite öğrencileri faydalanabilmektedir. Aday belirleme tarihi 5 Temmuz tarihinde yapılacak olup, 8 Temmuz tarihinde de iş başı yapılacaktır. Sosyal Çalışma Programına başvurabilmek için İŞKUR kaydının olması ve bu kaydın aktif statüde yer alması ön şart olarak belirlenmiştir. Başvurular internet üzerinden yapılacak olup, kayıt için herhangi bir evrak istenmeyecektir. Ancak, herhangi bir sorunla karşılaşıldığı durumda öğrencilerden ispatlayıcı belge istenecektir.
90 GÜN YARARLANABİLECEK
Öğrencilerden herhangi bir ikamet veya öğrenim görülen il şartı aranmamaktadır. Öğrencinin haftada en fazla 3 gün katılabileceği programdan bir yaz döneminde çalışabileceği toplam süre 39 gündür. Sosyal Çalışma Programlarından her öğrenci, 2 yıl veya 4 yıllık eğitimleri süresince azami 90 gün faydalanabilecektir. Programa katılan öğrenciler, bir ayda 12 gün çalışarak günlüğü 67.36 TL’ den aylık 808 TL ücret alabilecektir. Program kapsamında çalışan gençlere çalıştıkları günler için ücret ödenmesinin yanı sıra yine bu günler için emekliliğe etki eden sigortaları dâhil tüm sigorta primleri de yatırılacaktır” denildi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER