Öğretmenler Almanya'ya gitti

Öğretmenler Almanya'ya gitti

Öğretmenler Almanya'ya gitti

Adapazarı Kız Meslek Lisesi öğretmenleri, AB Gençlik Programları Başkanlığı'nın yürüttüğü Leonardo da Vinci Projesi kapsamında Almanya'ya gitti.

Catering organizasyonları
Kız Meslek Lisesi yiyecek ve içecek hizmetleri bölümünün Lokantacılar Odası ve Nur Yemek Firması işbirliğinde hazırladığı 'Avrupa'daki Catering Organizasyonlarının İncelenmesi ve Bilgi Transferi' isimli AB projesi kapsamında pazar günü Almanya'ya giden grupta; Kız Meslek Lisesi Müdürü Saadet Sürgit, Öğretmenler Birol Şen, Sevda Aslan, Deniz Demirel, Şükran Anılmış, Nuri Tetik ile Lokantacılar Odası Sekreteri Tamer Sağlam ve Nur Yemek Firması yetkilisi Mehmet Karakaş yeralıyor.

25 Ocak'ta dönecekler
Yiyecek ve İçecek Hizmetleri Alanında Avrupa'daki örneklerin inceleneceği proje gezisi iki hafta sürecek. 11-25 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek proje çalışması nedeniyle Almanya'nın Herne kentine giden öğretmenler burada; açılış, davet, düğün ve benzeri programlarda uygulanan yiyecek, içecek ikramındaki yenilikleri görme fırsatı bulacaklar. Günümüzde yiyecek, içecek servisinin çok önemli bir sektör haline geldiğini ve ara eleman ihtiyacının sürekli arttığını söyleyen Kız Meslek Lisesi Öğretmenleri, öğrencilerin daha iyi eğitim görmesi için proje gezisinin çok faydalı olacağını ifade ettiler.

Leonardo da Vinci Programı
Avrupa Birliği'ne üye ve aday ülkelerin mesleki eğitimlerini desteklemek ve geliştirmek amacıyla yürütülen Leonardo da Vinci Programı'ndan tüm resmi ve özel kurumlar, eğitim kurumları, KOBİ'ler, Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ve yerel idareler yararlanabiliyor. Ülkelerarası işbirliğinin kullanılarak mesleki eğitimlerin geliştirilmesi, yeniliklerin teşvik edilmesi ve tüm hizmetlerin Avrupa boyutuna yükseltilmesinin amaçlandığı projeler için hibe desteği veriliyor.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE