Öğretmenlere sertifika

Öğretmenlere sertifika

Öğretmenlere sertifika

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan 'Bizim Okulumuz' projesi kapsamında düzenlenen 'Toplum ve Okulda Şiddet' konulu semineri başarıyla tamamlayan rehber öğretmenlere formatörlük sertifikaları verildi.

FEN Lisesi'nde beş gün devam eden seminere ilçelerden seçilen 42 rehber öğretmen katıldı. Uzman Eğitimciler Mustafa İşlek ve Zafer Şarlayan tarafından verilen seminerde toplum ve okulda şiddetin önlenmesi konusunda çözüm odaklı çalışmalar anlatıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yazıcı, semineri başarıyla tamamlayan formatör öğretmenlerin ilçe milli eğitim müdürlüklerinin yapacağı planlama ile kendi bölgelerindeki okullarda velilere ve öğretmenlere şiddet konusunda eğitim vereceklerini söyledi.
Şiddete karşı eğitim
Seminerin genel bir değerlendirilmesinin yapıldığı belge törenine katılan İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yazıcı, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İrfan Sarık, Milli Eğitim Şube Müdürü Zafer Soyhan, Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Cevherli, Fen Lisesi Müdürü Mehmet Topaloğlu rehber öğretmenlere sertifikalarını verdiler. Seminerin çok faydalı geçtiğini söyleyen rehber öğretmenler okulda şiddet konusunda velilere, öğretmenlere ve öğrencilere yönelik eğitim çalışmalarının şiddeti önlemede büyük katkı sağlayacağını dile getirdiler.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE