Okul servislerine korona tedbiri...

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, öğrencilerin sıkça kullandığı servis araçlarında hijyen kuralları çerçevesinde dezenfekte çalışmaları gerçekleştiriyor.

Okul servislerine korona tedbiri...

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tüm illere gönderilen ‘Okul Servis Araçlarında Hijyen Uygulaması’ konulu yazıda belirtilen hususlar çerçevesinde tüm servis araçları baştan aşağıya dezenfekte edildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, servis araçlarındaki dezenfekte çalışmalarının her hafta tekrarlanacağını ve araçlarda yeterli miktarda hijyenik temizlik malzemesi bulundurulacağını belirtti. İlçe milli eğitim müdürlükleri aracılığıyla servis araçlarında görev yapan personelin konuyla ilgili bilgilendirme çalışmalarının aralıksız devam ettiğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Durmuş,  öğrencilerin bir arada bulunduğu okul servis araçlarında koronavirüs ve diğer solunum yolu virüslerinin neden olduğu hastalıklardan korunma ve kontrol önlemlerinin alınması, temizlik ve hijyen şartlarının sağlanması konusunda denetimlerin de sıklıkla yapılacağını ifade etti.

Koronavirüse karşı her türlü tedbirin alındığını ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Durmuş,  eğitim öğretimin yeniden başlayacağı ilk gün okullarımızla birlikte servis araçlarının da öğrencilerimizin sağlığı açısından hazır olacağını belirtti.


banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER