ÖLÜMLE BURUN BURUNA GELDİLER

Serdivan ilçesinde Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin de katıldığı yamaç paraşütü gösterilerinde yamaç paraşütü keyfi kısa süreli paniğe neden oldu. Havada paraşütleri birbirine dolanan iki paraşütçü, ölümle burun buruna geldi. O anlar kameralara

ÖLÜMLE BURUN BURUNA GELDİLER

Serdivan ilçesi Kırantepe’de Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Sakarya İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Sakarya İl Jandarma Komutanı Albay Cengiz Yiğit, Sağlık İl Müdürü Doc. Dr. Aziz Öğütlü ve AFAD Müdürü Hüseyin Kaşkaş'ın da katıldığı yamaç paraşütü gösterileri sırasında havada birbirine dolanan iki paraşütçü ölümle burun buruna geldi. Kırantepe’den atlayışı gerçekleştiren iki paraşütçü havada bir süre uçtuktan sonra fazla yakınlaşmaları sonucu paraşütleri bir birine dolandı. Paraşütün kontrolünü kaybeden ve birbirlerine dolanan paraşütçüler bir süre dönerek çevredeki ağaçlık alana düştü. Paraşütçülerin düştükleri yere sevk edilen sağlık ekiplerince ilk müdahaleleri yapılan ve İstanbul'dan geldikleri öğrenilen Cihan Emre ile Dilek Uçar'ın sağlık durumlarının iyi olduğu belirlendi.
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ise, yamaç paraşütüne ilgiyi arttırmak için Sakarya semalarında eğitmen eşliğinde paraşütle uçtu. Sakarya Kırantepe’den eğitmen ile atlayış gerçekleştiren Yüce yaklaşık 20 dakikalık uçuş sonrasında yere iniş yaptı. Başkan Yüce bu sporu herkese tavsiye ederek, atlayış öncesinde hiçbir kaygı taşımadığını ve atlayış sonrasında da büyük bir mutluluk duyduğunu belirtti. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER