ONLAR SAKARYA'NIN TİCARET KÖPRÜLERİ

Genç MÜSİAD Sakarya Şubesi, Sakarya Üniversitesi, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ve Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği işbirliğinde gerçekleştirilen Genç Ticaret Köprüsü 3. Ülke Sunumu ve Ödül Töreni gerçekleştirildi.

ONLAR SAKARYA'NIN TİCARET KÖPRÜLERİ

Müstakil İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şubesi Konferans Salonunda düzenlenen programa Vali Ahmet Hamdi Nayir, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun, SMMMO Başkanı Ertuğrul Kocacık, Genç MÜSİAD Genel Başkanı Engin Akdağ, Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu Başkan Vekili Bünyamin Göl, daire müdürleri, akademisyenler, öğrenciler ile davetliler katıldı.
GÜZEL FAALİYETLER
Törende konuşan Vali Nayir, “Güzel faaliyetler mutlaka taklit edilmelidir. Burada görüldüğü üzere Sakarya’mızın başlatmış olduğu bu faaliyet, diğer illerimizin, MÜSİAD’ın diğer şubelerinin benzer projeleri uygulamaya başlamaları, Sakarya olarak bizim bir övüncümüz ve bir gururumuzdur. Demek ki başlattığımız bu faaliyetin faydalı olduğu görüldü ve arkamızdan bizi takip edenler oldu. İş birliğinin güzel bir ürününü hakkıyla başarmışız ve yerine getirmişiz ki, arkamızdan gelenler de bizim yaptıklarımızı tekrar etmek ihtiyacında olmuşlar. Bu projede emeği geçen başta üniversitelerimiz olmak üzere; MÜSİAD’ımıza, Yedirenk’e ve bu işin kahramanları olan misafir öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.
47 FARKLI PROJE VAR
25 ülkenin farklı üniversitelerinden 47 öğrencinin katıldığı proje kapsamında, MÜSİAD, Genç MÜSİAD ve Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği üyelerinin oluşturduğu jüri tarafından daha önceden belirlenen ilk 3 sıradaki ülkelerin öğrencileri, törende de canlı sunum gerçekleştirdi. Jürinin yaptığı puanlama sonrası ülke sunum ödül programında birinciliği Faslı Hawla Haled kazanırken, Bangladeşli Mahmudul Hasan ikinci, Kazakistanlı Muhitzan Rahmanov da üçüncü sırada yer aldı. Programın sonunda projeye katılan öğrencilere birer sertifika da verilirken, dereceye giren öğrencilere ödüllerini de Vali Ahmet Hamdi Nayir ile birlikte protokol üyeleri verdi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER