Onların şehre girmeleri yasaklandı

Sakarya Ticaret Borsası 4. Taze Sebze Ve Meyvelerin Toptan Ticareti Meslek Grubuna gelen şikâyetler doğrultusunda; Haksız kazancın önlenmesi adına Sakarya Ticaret Borsası, Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Hal Zabıta Müdürlüğü ile ortak çalışma yaptı.

Onların şehre girmeleri yasaklandı

Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Serkan Kayınova konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “4. Taze Sebze Ve Meyvelerin Toptan Ticareti Meslek Grubumuza son zamanlarda sokak aralarında kaçak satış yaparak haksız kazanç sağlayan sarımsak satışlarının engellenmesi yönünde talepler almıştık.  Üyelerimizden gelen şikayetleri hemen Zabıta Müdürlüğümüze bildirdik. Sağ olsunlar kolluk güçlerimiz bu soruna duyarsız kalmadılar. Birlikte yaptığımız mücadele ile bu sorunu çözüme kavuşturmuş olduk. Büyükşehir Zabıtası ve Hal Zabıta Müdürlüğü ekiplerimize haksız kazancın engellenmesi adına yaptıkları bu çalışma için tüm hal esnafımız adına teşekkür ediyorum” dedi.

Serkan Kayınova; “Sarımsak besin değerleriyle el üstünde tutulan sebzelerin başında geliyor. Adeta her bir sarımsak dişi altın değerinde. Ama yalnızca tüketiciler için değil bazı kötü niyetli kişiler için de öyle! Esnafımız günümüzün ağır ekonomik şartlarında kirasını, vergisini, Bağ-Kur’unu, yanında çalışanının SSK’sını ödemeye çalışırken diğer tarafta köşe başlarını tutan hiçbir kaydı olmayan simsarların göz ardı edilmesine daha fazla sessiz kalamayacaklarını belirtti.

Yaşanan ekonomik dalgalanmalardan en çok küçük esnafın etkilendiğini vurgulayan Serkan Kayınova;  “Sakarya Ticaret Borsası olarak BüyükşehirZabıta Müdürlüğü ve Hal Zabıta Müdürlüğü ile yaptığımız ortak çalışma neticesinde, korsan satıcılar tespit edilerek cezaları kesilmiş şehir dışına çıkarılarak şehre tekrar girmeleri yasaklanmıştır.” İfadelerini kullandı. 


 

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2020, 16:32
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Takipci halk
Takipci halk - 5 ay Önce

Karamanda aldım çöpe attık çürük sarımsak 30 lirada bir gün sonra iyisi geldi 30 liraydı esnafta uygun fiyat satsın ama onlarda iyice abartılar işi bizede yazık ve karaman da hala geziyorlar şuan

Serkan kordon
Serkan kordon - 5 ay Önce

Niye böyle olunca ucuzladı halkın parasını cebinden daha iyi alındiyemi acaba kamiller

SIRADAKİ HABER