Oraya hastane ve iş merkezi yapılacak!

Büyükşehir Belediyesi, AKOM'un ön tarafına dükkan ve ofislerin bulunduğu iş merkezi inşa edecek. Hemen arkasına da belediye hastanesi yapılacak. AYRINTILAR... 

Oraya hastane ve iş merkezi yapılacak!

sakaryayenihaber.com - 
Serkan OK bildiriyor 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SEAH) karşısında AKOM  (Afet Koordinasyon Merkezi) ve yanında iş yerleri inşa etmişti. 
Buradaki iş yerleri eczane ve medikal sektörüne satıldı. 

YÜCE YENİ PROJEYİ AÇIKLADI
Büyükşehir Belediyesi'nin bugün gerçekleşen aralık ayı olağan meclis toplantısında bölgeye yönelik hazırlanan yeni proje açıklandı. 

Başkan Ekrem Yüce, AKOM binasının ön tarafında istihdama katkıda bulunmak amacıyla dükkanlar ve ofislerin bulunacağı "Sakarya Ticaret Merkezi" inşa edileceğini açıkladı. 

BELEDİYE HASTANESİ GELİYOR
Yüce, bu binanın hemen arkasına ise Belediye Hastanesi yapılacağını duyurarak, "Bu bölgemiz belediye bölgesi olacak" dedi. 

TİCARET MERKEZİNİN AYRINTILARI

Yeni bir projeye başladıklarını duyuran Başkan Yüce, “AKOM’un önünde eski hizmet binalarımızın olduğu alana bir Ticaret Merkezi inşa ediyoruz. Ticaret Merkezi ile Eğitim Araştırma Hastanesi çevresinde yoğunlaşan eczane ve medikal sektörü için alternatif bir mekân inşa edeceğiz. Ticaret merkezinin alt katındaki 80 araçlık otopark da bölgedeki parklanma ve trafik sorunu için kolaylık sağlayacak. Ticaret merkezi içerisinde 58 ofis, 30 dükkân olmak üzere 88 bağımsız alan olacak. Toplamda 10 bin 766 metrekare alan üzerine inşa edilecek ve bölgenin ticari hayatına yeni bir soluk kazandıracak Ticaret Merkezinin proje çalışmaları sürüyor. İnşallah en kısa zamanda ihale süreçlerini başlatacağız. Ticaret merkezimizin şehrimize hayırlı uğurlu olmasını dilerim” dedi.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2020, 07:39
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayhan Sarıca
Ayhan Sarıca - 1 ay Önce

İsabet olmuş, başkan.
Büyükşehir belediye binasını da taşımalısınız.
Saygılar

G
G - 1 ay Önce

G