ORGAN BAĞIŞINDA YENİKENT BİRİNCİ

Yenikent Devlet Hastanesi organ bağışı çalışmalarında 2018 yılında 146 onaylı başvuru gerçekleştirerek, il genelinde en çok organ bağışı yapılan hastane oldu.

ORGAN BAĞIŞINDA YENİKENT BİRİNCİ

2018 yılı değerlendirmesinde 146 onaylı başvuru gerçekleştirilen Yenikent Devlet Hastanesi Sakarya genelinde en çok organ bağışı yapılan hastane olarak birinci sırada yer aldı. Yenikent Devlet Hastanesi Türkiye genelinde yapılan değerlendirmede ise bin 14 hastane arasında 56. oldu. Hastane Başhekimi Op. Dr. Adil Murat Akgül, Organ bağışı konusunda bu yıl yapılan çalışmalarda ise 74 onaylı başvuru gerçekleştirdiklerini belirterek, Türkiye genelinde kampanya düzenleyen 629 hastane arasında 68. sırada yer aldıklarını kaydetti.
BAĞIŞLAR ARTMALI
İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü ise, “Hayat biterken farklı bedenlerde hayatın devam edişine vesile olmak büyük mutluluk. Yenikent’te de organ bağışı ile ilgilenen personelimizi başarılarından dolayı kutluyorum. Kamu hastanelerimizin genelinde bu çalışmalar yapılıyor. Organ nakline ihtiyacı olanlar ve yakınları organ bağışının ne anlama geldiğini çok iyi biliyor. Bu yüzden vatandaşlarımızın bunu insani bir görev olarak değerlendirmesini arzuluyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22