Orhan Cami yine avluyla çevreleniyor

Restorasyon çalışmaları süren tarihi Orhan Caminin çevresi yeniden avluyla çevreleniyor. 2012'de mevcut avluların kaldırılmasının ardından tepki çeken gelişmeler yaşanmıştı 

Orhan Cami yine avluyla çevreleniyor

sakaryayenihaber.com - 
Adapazarı merkezindeki tarihi Orhan Gazi Camisindeki restorasyon çalışmaları devam ediyor. Cami içi ve dış cephesindeki çalışmaların dışında, cami çevresinde de önemli bir değişikliğe gidildi. Sakarya Büyükşehir Belediyesi, caminin çevresini ahşaptan yapılan saksılı avluyla çevrelemeye başladı. Saksılara mevsim çiçekleri de ekilmeye başlandı.
'HALKLA BÜTÜNLEŞTİRME"
2012 yılında, Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin o dönemki yönetimi tarafından "Camileri halkla bütünleştirme" çalışması kapsamında tarihi caminin çevresindeki avlular kaldırılmıştı. Bu gelişmenin ardından, camiye cepheli iş yerleri tezgahlarını dışarıya çıkarmış, çay ocakları da masa ve sandalyelerini neredeyse caminin kapısına kadar sıralamıştı. Bu manzaraya vatandaşın gösterdiği tepki sık sık gündeme gelirken, Ekrem Yüce'nin talimatıyla çay ocaklarının masa ve sandalyeleri bölgeden kaldırılmıştı. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2019, 12:54
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Emre karakullukcu
Emre karakullukcu - 8 ay Önce

Çay ocaklarının sandalye masalarının kaldırılmaları iyi olmuş

Melih BOZKAYA
Melih BOZKAYA - 8 ay Önce

Yerinde bir karar sn. Başkana teşekkür ederiz..

Ümmühani kurtuluş
Ümmühani kurtuluş - 8 ay Önce

Güzel haber neyazikki kahvehaneye benziyordu

Objektif
Objektif - 8 ay Önce

Hay ALLAH razı olsun. Bu konuyu defalarca dile getirmiştim. Çok şükür bugünleri de gördük. Kararı alan yöneticilere sonsuz teşekkürler.

Barış özdirekt
Barış özdirekt - 8 ay Önce

Burda hazine arıyorlar gibime geliyor ama hayırlısı..:)

SIRADAKİ HABER