Ormanda içler acısı görüntü.. Parçalanmış halde buldular!

Adapazarı'nda eski bir şantiyede hayvan beslemesi yapan iki vatandaş, ölen köpeklerin aç kalan diğer köpekler tarafından parçalanarak yendiği görüntüleri paylaştı. Turan Hurma isimli hayvansever,"Belediyeler köpekleri ölüme atıyor, bu vahşet. 5 ölü hayvan vardı yenmiş olan, biz şaşkına döndük" diye konuştu

Ormanda içler acısı görüntü.. Parçalanmış halde buldular!

sakaryayenihaber.com-
Azim ÇELİK'in haberi

Adapazarı'nın Karaman Mahallesi bölgesinden bu sabah saatlerinde içler acısı görüntüler paylaşıldı.
Hayvanseverlerin içini acıtan olay, Karaman bölgesinde yerleşim alanına yaklaşık 5 kilometre uzaklıkta eski bir yol şantiyesi alanında yaşandı.
Turhan Hurma ve Ö.Ö isimli hayvansever, günün erken saatlerinde köpekleri beslemek için ormanlık alana gitti.
Yanlarına aldıkları et, tavuk, makarna gibi yemeklerle hayvanları besleyen 2 kişi bölgede ölmüş olan 5 köpek buldu. Cep telefonlarıyla kayda giren hayvanseverler, görüntülerde ölen köpeklerin yanlarındaki aç kalan köpekler tarafından parçalanarak yendiğini iddia etti ve belediyelere "Hayvanları ölüme atıyorsunuz" diyerek serzenişte bulundular. Görüntülerde köpeklerin parçalanmış halde olduğu ve yaşayan köpeklerin ise aç kaldıkları için hareketsiz halde kaldıkları görüldü. 
Bölgede içler acısı bir durumlar karşılaştıklarını belirten hayvansever Turhan Hurma, "Olay aslında herkesin bildiği şeyler. Bizim yayınlar zaten hepsi belgeli. Büyükşehir Belediyesi, yerleşim birimlerinden topladığı tüm köpekleri ormanlara ölüme atıyorlar. Besleme ve barınma ihtiyaçları da karşılanmıyor. Kontrolsüz şekilde üremeler de devam ediyor. Hayvanlar yiyecek bulamadıklarından, hastalıktan, açlıktan ölenler diğerleri tarafından yeniyor. Büyük bir vahşet yaşanıyor. Biz şaşkına döndük. Köpeklerin sesini duyduk, ses geldiği için o bölgeye çıktığımızda yavruları öldüğünü gördük. 5 ölü hayvan vardı, diğerleri tarafından yenmişlerdi. Bu sadece bir örnek ormanların  her yerinde benzer görüntüler var şuanda. İçler acısı bir durum mevcut" diye konuştu.
Yüzlerce hayvansever, görüntüleri yayınlanan olaya büyük tepki göstererek yetkililere bu konuyla ilgili çalışma yapılması yönünde çağrı yaptı.
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2020, 12:49
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER