ÖRNEK OLSUN

İlimizin beyaz et Sektörünün önde gelen isimlerinden Şen Piliç, üniversite eğitimine de destek vermeye hazırlanı-yor. Dün ’Haşim Gürdamar Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi’ için Sakarya Üniversitesi’nde protokol imzalandı

ÖRNEK OLSUN

Et ve tavuk ürünleri sektörünün önde gelen firmalarından Şen Piliç, Sakarya Üniversitesi (SAÜ) bünyesinde ’Haşim Gürdamar Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi’ inşa edecek. Bu kapsamda SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas ile Şen Piliç Kurucusu ve Onursal Başkanı Haşim Gürdamar arasında bir protokol imzalandı. SAÜ Rektörlük Senato Salonu’nda gerçekleştirilen imza törenine Rektör Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Şen Piliç Kurucusu Haşim Gürdamar, Şen Piliç Yönetim Kurulu Başkanı İpek Üstündağ, SAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ali Yalçın, Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ümit Kocabıçak ve Fakülte öğretim üyeleri ile Şen Piliç Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

BİR İLKE İMZA

Törende bir konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Elmas, protokol kapsamında yapılacak inşaatın SAÜ Esentepe Yerleşkesi’nde bir ilk olacağını ifade ederek, "İnşaatın bu zamana kadar kampusumuzda bir hayırseverin, bir müteşebbisin üniversitemize bu çapta yapacağı ilk katkı olacağı için se-vinçliyiz" dedi. Şen Piliç Kurucusu Haşim Gürdamar ise öğretim üyelerinin eğitim için attığı her ilmiğin, ilimizi ve ülkemizi daha ileriye götüreceğini ifade ederek, "Bilişim çağındayız, bilgi çok önemli. Devletin imkânlarının dışında biz de eğitime ve eğitimin kalitesine bir katkı yapmak istedik" diye konuştu.

2014-2015 YILI

Eğitimin yapılacak olan bağıştan çok daha önemli olduğunu vurgulayan Gürdamar, yapılacak fakülteye isminin konulmasını istemediğini ancak yapılan ısrarlar sonucunda kabul ettiğini ifade etti. Konuşmaların ardından Rektör Prof. Dr. Muzaffer Elmas ile Şen Piliç Yönetim Kurulu Başkanı İpek Üstündağ, protokol defterini imzaladı. Protokol kapsamında ihale sürecinin tamamlanarak aralık ayı içinde inşaata başlanması ve fakültenin 2014-2015 eğitim-öğretim yılına yetiştirmesi planlanıyor.

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER