Ortak tekzip

Ortak tekzip

Ortak tekzip

Birbirleriyle bir çok konuda anlaşamayan Büyükşehir ve Adapazarı Belediyeleri, Gar Meydanı'nda sattıkları yerle ilgili yaptığımız habere ortak tekzip gönderdi.

200 metrekarelik arsalar
Gazetemizde 5 Aralık günü 'Başlarına bela' başlığıyla Gar Meydanı'nda Büyükşehir Belediyesi ve Adapazarı Belediyesi'nin sattığı 200 metrekarelik arsalarla ilgili son durumun ele alındığı habere her iki belediye yönetimi de büyük tepki gösterdi. Adapazarı Belediye Başkanlığı adına Avukat Ali Abdullah, Büyükşehir Belediye Başkanlığı adına Avukat Ercan Kaçmaz imzalı gönderilen tekzip metninin birebir kopya olması dikkat çekti.

Birbirleriyle davalılar
Bir çok konuda birbirleriyle kavgalı, hatta davalı olan iki belediyenin gazeteye ayrı ayrı gönderdikleri noktasına, virgülüne kadar birbirinin kopyası tekzip metninde söz konusu haberin gerçekleri yansıtmadığı, satışın ve satış sonrası yapılan imar değişikliğinin mevzuata uygun olduğu belirtildi. Tekzip metninde belediyelerin Sakarya'ya ve hemşerilerine hizmetin en güzelini hukuka uygun şekilde vermekten başka amaçları olduğu ifade edildi.
Tepki toplayan haberimiz

İki belediye yönetiminin tepkisine neden olan haberde; Gar Meydanı'nda Büyükşehir Belediyesi'nin satışa sunduğu 200 metrekarelik parseli satın alan işadamı Haluk Aygün'ün satış işleminin ardından arsanın yeşil alana dönüştürüldüğünü ileri sürerek Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran, Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli ve her iki belediyenin meclis üyeleri hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduğu belirtilmişti.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE