OTOBÜS FİRMALARINA UYARI YAPILDI

Yaz mevsiminin gelmesi ve Ramazan Bayramı’nın yaklaşması nedeniyle, ilimizde ilçelere ve şehirlerarası taşımacılık yapan otobüs firmaları ve kooperatif temsilcilerine yönelik trafik bilgilendirme toplantısı düzenlendi

OTOBÜS FİRMALARINA UYARI YAPILDI

Yaz mevsiminin gelmesi ve Ramazan Bayramı’nın yaklaşması nedeniyle, ilimizde ilçelere ve şehirlerarası taşımacılık yapan otobüs firmaları ve kooperatif temsilcileriyle bir toplantı yapıldı. Şehir içinde ve karayollarında  alınacak trafik tedbirleri ve uyulması gereken kurallarla ilgili düzenlenen toplantıya Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy, Sakarya İl Emniyet Müdür Yardımcısı İsmail Baş, Jandarma ve Emniyet Trafik Şube Müdürleri ,Trafik Denetleme Eğitim Büro görevlileri ile 11 Firmanın 12 temsilcisi katıldı.
KAZA SAYILARI ARTTI
Toplantıda konuşan Vali Yardımcısı Ulusoy, “Özellikle yaz mevsiminde olduğumuz bu günlerde, Ramazan Bayramının da yaklaşması ile beraber otobüs taşımacılığı artmış, bu duruma bağlı olarak şehirlerarası karayolları üzerinde yolcu taşıyan araçların karıştığı kazalarda ölüm ve yaralanma hadiselerinin de arttığı görülmektedir. Bu nedenle, otobüs şoförleri trafik kurallarına uymalı, şehir içinde yayalara yol vermeli, uzun yola dinlenerek çıkmalı, hız sınırına ve sürüş seyahat zamanına uymalı ve diğer sürücülere de örnek olmalıdır” dedi.
ŞOFÖR SAYISI VURGUSU
Firma yetkililerinden, mevzuatın öngördüğü sayıda şoförü yolculuk esnasında araçlarında bulundurmaları ve şoförlerin yorgun ve uykusuz araç kullanmalarının engellenmesi istendi. Firma yetkililerine 10 numara yağ tabir eden uygun olmayan yakıtları araçlarında kullanmamaları konusunda gerekli uyarılar yapıldı. Toplantıda sürücülerin yol ve sürüş güvenliğinin sağlanması için gerekli tedbirleri almaları konusunda uyarılarak, özellikle yolculuklarda istisnasız yol şartlarına ve trafik kurallarına uygun araç kullanmaları ve yolcuların emniyet kemeri takmalarının temin edilmesi istendi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER