OTOKAR ELEKTRİKLİ VE ZIRHLI ARACI TANITTI

Türkiye’nin önde gelen otomotiv ve sanayi savunma firmalarından biri olan Otokar, Arifiye’de bulunan fabrikada düzenledikleri basın toplantısıyla Türkiye’nin ilk Elektrikli Zırhlı aracı Akrep II’yi tanıttı.

OTOKAR ELEKTRİKLİ VE ZIRHLI ARACI TANITTI

Türkiye’nin  önde gelen otomotiv ve sanayi savunma firmalarından biri olan Otokar, dün basın mensupları ile bir araya geldi. Düzenlenen basın toplantısında konuşan Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, Otokar’ın savunma sanayinde global bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini belirtti. Türkiye’nin ürettiği savunma sanayi araçlarının uluslararası alanda da ilgili gördüğünü söyleyen Serdar Görgüç, “Otokar olarak biz de bu alanda ürettiğimiz araçlarımız ve teknolojimiz ile ülkemizin katma değerini arttırıyoruz” dedi. Konuşmasının devamında Otokar’ın ürettiği araçların NATO ve Birleşmiş Milletler tarafından da kullanıldığını söyledi. Otokarın kendi teknolojisi ve tasarımıyla bu araçları ürettiğini vurgulayan Serdar Görgüç, Otokarın ürettiği 30 binden fazla aracın Türkiye’de ve dünyada kullanıldığını belirtti.
SINIRLARIMIZI AŞTI
Düzenlenen toplantının ardından basın mensuplarıyla birlikte fabrikayı gezen Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç savunma sanayinde ürettikleri araçları ve yapılan çalışmaları basın mensuplarıyla paylaştı. Savunma sanayinde Otokar olarak önemli bir yol kaydettiklerini dile getiren Serdar Görgüç Türkiye’nin tek milli kara sistemleri üreticisi olduklarının altını çizdi. Kara sistemlerinde gelişen yeniliklere yön verdiklerini belirten Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç , “Araçlarımızın ünü sınırlarımızı aştı, ürettiğimiz araçlarla dünyada rekabetçi konuma ulaştık” dedi.
ELEKTRİKLİ VE  ZIRHLI
Son 20 yılda dünyada değişen tehditler nedeniyle silahlı devriye, keşif ve gerektiğinde meskûn mahal çatışmalarında kullanılabilecek araçlara olan ihtiyacın arttığını söyleyen Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç bütün bunlardan yola çıkarak Akrep II’nin üretildiğini belirti. Türkiye’nin ilk elektrikli zırhlı aracı olma özelliğini taşıyan aracın bu gün ilk defa tanıtıldığını söyleyen Serdar Görgüç” Güncel beklenti ve gelecekteki tehditlere karşı, sahip olduğumuz bilgi birikimimizi ve yüksek teknolojiyi kullanarak yeni nesil Akrep II’yi geliştirip, ürün ailemize ekledik.” Dedi. Akrep II’nin  yüksek atış gücü, üstün koruma ve yüksek hareket kabiliyetin olduğunun altını çizen Serdar Görgüç Türkiye’nin ilk elektrikli zırhlı aracı Akrep II’nin özellikle ihracat pazarlarında başarı göstermesini beklediklerini söyleyerek sözlerini noktaladı. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE