'Otomotiv sektörünü önemsiyoruz'

SATSO 21. Meslek Grubu (Otomotiv ve Yedek Parça Ticareti) üyeleri yıllık istişare toplantısında bir araya geldi. Yapılan toplantıda, otomotiv sektörünün ilimiz için çok önemli olduğu vurgulandı

'Otomotiv sektörünü önemsiyoruz'

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyetlerini sürdüren ve çoğunluğunu Otomotiv ve Yedek Parça Ticareti ile iştigal eden üyelerin oluşturduğu 21. Meslek Komitesi sektörel sorunlar ve çözüm önerilerinin değerlendirildiği yıllık istişare toplantısı düzenleyerek sektör temsilcileri ile bir araya geldi. Toplantının açılış konuşmasını yapan 21. Meslek Komitesi Başkanı Taner Belge, otomotiv sektörünün Sakarya’nın yapı taşlarından bir tanesi olduğunu belirtti.
SATSO OLARAK
Belge konuşmasında “Bugün burada sektörümüzün mevcut durumu ve sorunlarına yönelik bir değerlendirme yapmak arzusundayız. Komitemiz kapsamında faaliyet gösteren otomotiv sektörünün güçlü ve zayıf yönleri, fırsat ve tehditleri ile geliştirilebilir yanlarını ve buna bağlı olarak sorunlar ve çözüm önerilerini alacağız. Otomotiv sektörünü Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası da çok önemsiyor. Otomotiv, Sakarya’nın ihracatında ilk sırada yer alıyor. Ancak bunu daha da ileriye taşımak için otomotiv yan sanayi altyapısını da güçlendirmek gerekiyor” dedi.
HİKAYEMİZ VAR
SATSO Meclis Başkanı Talip Kuriş, gerçekleştirilen komite toplantılarının önemli olduğunu ve toplantılardan çıkan sonuçların ele alınarak çözüme kavuşturmaya önem verdiklerini belirtti. Sakarya’nın otomotiv sektöründeki payının tartışılmaz olduğunu belirten Kuriş, “Sakarya’nın otomotivdeki bu başarısı, 100 yılı aşan köklü bir öyküye dayanıyor.  Bugün gurur duyduğumuz tabloda; tahta araba fabrikası ile başlayan ve sıfır hata ile üretime kadar uzanan bir gelişimin, kaliteli üretimin, nitelikli işgücünün hikayesi, yani bizim hikayemiz var” şeklinde konuştu.
BAŞKAN AKGÜN
SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ da yaptığı konuşmada SATSO’nun 102 yıllık köklü bir kurum olduğunu belirterek , “Şehrin ekonomisinin önemli bir kısmını karşılayan üyelerin çatı kuruluşu olarak sadece ekonomi değil şehrin tüm sorunları ile yakından ilgileniyoruz. Bu şehrin her meselesi bizim meselemizdir” dedi.  Altuğ ayrıca, “Sakarya hem tarım hem de sanayi üreten bir şehir olarak dikkat çekmekte. Siz değerli komite üyelerinin de işi olan otomotiv sektörümüz şehrimizde çok gelişmiştir. Ülkemizin ihraç ettiği 5 otomobilden 1 tanesi Sakarya’lı ve bu bizi çok gururlandırıyor. Kurulacak olan Oto Galericiler Sitesi için de desteğimizi de esirgemeyeceğiz ve takipçisi olacağımızı belirtmek isterim” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER