OTOPARK SORUNU GİDEREK BÜYÜYOR

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi çevresinde yaşanan parklanma sorunu her geçen gün büyüyor. Trafik ekipleri yanlış parklanmaya karşı yoğun bir mesai harcarken, hastanenin otoparkı yetersiz geliyor.

OTOPARK SORUNU GİDEREK BÜYÜYOR

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Merkez Kampüsü etrafından yaşanan park sorunu her geçen gün daha da büyüyor.  Hastane etrafındaki cadde ve sokaklarda zaman zaman ikili parklar oluşurken, Trafik ekipleri yanlış parklanmanın önüne geçmek için büyük çaba gösteriyor. İkazlara uymayan araçlar çekiciler ile kaldırılıyor. Hastaneye giriş ve çıkış yolları bile park olarak kullanıyor.


UZAKLARA PARK
Geçtiğimiz yıl Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan hastane otoparkında bile yer bulunamıyor. Park bulamayan vatandaşlar ise yol kenarlarına park ediyor. Bu parklar ise hastane çevresinde trafik akışını da aksatıyor. Aksamalar nedeniyle, trafikte ulaşım sorunu kendiliğinden oluşuyor. Aşırı yoğunluk nedeniyle vatandaşlar araçlarını, hastaneden metrelerce uzakta ki sokaklara park ediyor.


KADIN DOĞUM
Yaşanan bu yoğunluk ambulans ve diğer özel geçiş üstünlüğü bulunan araçların sağlıklı hizmet vermesine neden olurken, özellikle acil hasta nakli yapan ambulanslarda ki hastaların yakınları ve 112Sağlık ekipleri, duruma tepki gösteriyor. Öte yandan, vatandaşlar, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinin de ilerleyen günlerde hizmete girmesi ile bu yoğunluğun daha da artacağı görüşünü savunuyor. Bu durumu şimdiden kalıcı ve uzun vadeli çözüm üretilmesi bekleniyor. Serkan ÖZAY

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER