banner67

OYUNCAK SERGİSİ İLGİ GÖRDÜ

Küçük Şeyler Anaokulu üstün Dökmen Yaşam Boyu Gelişim ve Eğitim akademisi, Cumhuriyet Bayramını farklı kutladı. Akademi de açılan sergide, Cumhuriyet döneminden günümüze çocuk oyuncakları yer aldı.

OYUNCAK SERGİSİ İLGİ GÖRDÜ

İLGİNÇ SERGİ
Küçük Şeyler Anaokulunda Üstün Dökmen Yaşam Boyu Gelişim ve Eğitim Akademisi Eğitim Programı’nın Değerler Eğitimi kapsamında, “Oyuncak ve arkadaşlık’ temalı "Cumhuriyet Döneminde Bir Oyuncakçı Dükkânı” adlı sergi düzenlendi. Cumhuriyet dönemini yaşamak ve geçmişten günümüze oyuncaklarda meydana gelen değişiklikleri gözlemlemek amacıyla düzenlenen sergide, çocuklar; eskiden anne ve babalarının hangi oyuncaklar ile oynadıklarını, oyuncakların yapılarında ne gibi değişiklikler olduğu sorularına cevaplar aradılar.
VELİ DESTEĞİ
Öğrencilerin ailelerinin katkılarıyla oluşturulan “Cumhuriyet Döneminde Bir Oyuncakçı Dükkânı" adlı sergi yıllar öncesinde kullanılan birbirinden değerli oyuncaklar, öğrencilerin aile büyüklerinin çocukluklarından kalma bez bebekler, tahtadan beşikler, eski model minyatür arabalar, pelüş ayılar, kuklalar müzede sergilendi. Ailelerinin geçmişte oynadıkları en değerli oyuncaklarını keyifle ve merakla inceleyen çocukların bu etkinlik sayesinde geçmişten günümüze taşınmış değerlerinin farkında olurken bu değerleri geleceğe taşımanın önemini anladılar.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE