Özel okuldaki zehirlenme olayına Valilik açıklaması 

Adapazarı'nda bir özel okulda yaklaşık 160 öğrencinin gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye başvurduğu olayla ilgili Sakarya Valiliği'nin incelemesi tamamlandı 

Özel okuldaki zehirlenme olayına Valilik açıklaması 

sakaryayenihaber.com - 
Olay 26 Kasım günü, Adapazarı'nda faaliyet gösteren bir özel okulda yaşandı. Okulun çıkış saatinden itibaren, öğrenciler mide bulantısı ve kusma belirtileriyle hastanelere başvurmaya başladı. Ertesi gün devlet ve özel hastanelere başvuran öğrencilerin sayısı 160'a ulaştı. 
Sakarya Valiliği de gıda zehirlenmesi şüphesi ile ilgili inceleme başlattı. İl Sağlık Müdürlüğü'nce yapılan inceleme sonucunda salgına yol açacak herhangi bir unsura rastlanmadığı açıklandı. 
Sakarya Valiliği'nden yapılan açıklama şu şekilde: 
"Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde ilimizde bir okulda eğitim gören öğrencilerin benzer şikayet ve belirtiler ile sağlık kuruluşlarına başvurması sonrasında Valiliğimizce İl Sağlık Müdürlüğü’ne  gerekli incelemeler yaptırılmıştır.
            Yapılan inceleme sonucunda; alınan gıda ve su örnekleri üzerinde yapılan tetkiklerde herhangi bir etken üremediği ilgili laboratuvarlarca bildirilmiştir. Ayrıca, Sağlık Bakanlığı salgın ekibi tarafından gerekli çalışmalar yapılmış ve salgına neden olabilecek herhangi bir etken üremesi olmadığı tespit edilmiştir.
        Bu gibi durumlarda her zaman etkenin kendisi değil toksinleri de etkili olabilmekte ve etken üremesi gerçekleşmeyebilmektedir. Söz konusu olayla ilgili özel okulda yapılan denetimlerde de gerekli önemlerin alındığı ve herhangi bir eksiklik olmadığı Valiliğimize bildirilmiştir. "

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2019, 14:31
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER