Özkoç olay yerinde: Sendika şart! 

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, patlama yaşanan havai fişek fabrikasında dikkat çeken açıklamalarda bulundu 

Özkoç olay yerinde: Sendika şart! 

sakaryayenihaber.com - Serkan ÖZAY bildiriyor 
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Hendek'teki havai fişek fabrikasında yaşanan patlamanın ardından Sakarya'ya hareket etti. 
Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş ve beraberindeki heyet ile birlikte fabrika bölgesine giden Özkoç, Sakarya Yenihaber'e konuştu. 

Özkoç, sendika ve iş güvenliği vurgusu yaparken, önce acıların sarılacağını sonra bu olayın üzerine gideceklerini söyledi. 

Özkoç'un açıklamaları şu şekilde: 

"Bu vakaların bir kaç kere oluyor olması tedbirlerin yeterli olmadığını gösteriyor. Bir de bu tür fabrikalar sendikalı fabrikalar olması gerekiyor. Sendikanın denetimi altında olması lazım. Sendikanın olmayışı risk oranını da arttırıyor. İş güvenliği açısından çok önemli bu. İlk önce acılarımızı saracağız. Fakat bunun bir daha olmaması için bu işin üzerine gerekli şekilde gideceğiz. Sayın bakanlarımız burada... Hepsi ellerinden geleni yapıyor. Valimizin koordinesinde her şey gerçekten kontrol altında. Biz de  Genel Başkan yardımcımız Tuncay Özkan, Meclis başkan vekilimiz Haydar Akar ile birlikte geldik. Burada olayları yakından inceleyeğiz, sonra da hastanelerdeki yaralıları ziyaret edeceğiz."

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2020, 01:55
banner3
YORUM EKLE