Para Sakarya’da kalsın

SATSO 12’nci meslek komitesi üyeleri vatandaşlara okul alışverişlerini Sakarya’dan yapmaları yönünde çağrıda bulundu. Komite üyeleri, “Şehrimizin parası şehrimizde kalmış olacaktır” dedi

Para Sakarya’da kalsın

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyetlerini yürüten kitap, kırtasiye, basım, reklam, medya ve yayın kuruluşları komitesi aylık olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantının ana gündem maddesini okul, kırtasiye alışverişlerinin Sakaryalı yerel esnaftan yapılması konusu oluşturdu. Okulların açılmasına 1 aydan kısa bir süre kaldığını belirten komite üyeleri, ebeveynlerin çocukları için okul alışverişlerini yapmaya başladığını ve bu süreçte alışverişlerin Sakaryalı yerel esnaflardan yapılması çağrısında bulundu.
 

YEREL ESNAF VURGUSU
12. Meslek Komitesi Başkanı Zafer Bekdemir, konuyla ilgili açıklamalarında şunları belirtti. “Okulların açılmasına az bir süre kalmışken kırtasiye ve okul gereçleri ile ilgili alışverişlerin de yapılmaya başlandığını görüyoruz. Alışverişlerimizi yerel esnafımızdan yaparsak hem şehrimizin esnafı hem de şehrimiz kazanacak ve ekonomimiz canlılık göstermiş olacaktır. Şehrimizin ticareti canlanacak ve bu vesile ile de şehrimizin parası şehrimizde kalmış olacaktır. Bayram, tatil ve okul alışverişi gibi satın almanın yoğun olduğu dönemlerde yerel esnaflarımızın tercih edilmesi onlara sahip çıkmak, kenetlenmek ve onları mağdur etmemek adına çok önemli. Bizler vatandaşlarımızın bu konuya hassasiyet göstereceğine inanıyor, ilimizin kalkınmasına ve büyümesine yardımcı olmak için okul alışverişlerinin Sakaryalı esnaflarımızdan yapılmasını temenni ediyoruz. Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası 12. Meslek Komitesi olarak yeni eğitim ve öğretim yılında bütün öğrencilere başarılar diliyoruz.” dedi.

EKONOMİNİN CANLANMASI
Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ da ticaretin yerelde canlanması için bu tür dönemlerin önemini vurgulayarak, “Okulların açılacağına kısa bir süre kala velilerin okul ihtiyaçlarını yerel tüccarımızdan yapmalarını tavsiye ediyoruz. Alışverişlerimizi yerel tüccarımızdan yapalım unutmayalım ki yerel tüccarımızın güçlenmesi ilimizin ekonomisinin canlanması açısından önemlidir. Ayrıca, alışveriş yaparken alınacak ürünün kaliteli olup-olmadığı, sağlık açısından herhangi bir sakıncasının olmaması konusunda da velilerin dikkat etmeleri gerekiyor. Okul alışverişlerinde merdiven altı firmalar ve ürünlerden uzak durulması çok önemli. Vatandaşların alacakları okul malzemeleri ve kırtasiye ürünlerinin CE belgeli olup sağlık bakanlığından izinli olmasına dikkat etmelerini tavsiye ediyoruz. Yeni eğitim ve öğretim yılında bütün öğrencilere başarılar diliyoruz” dedi.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2019, 13:10
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
V el i
V el i - 11 ay Önce

İlimizin ilk akla gelen çantacısından aldığım adidas çanta çakma çıktı. Yıllardır adidas kullanırım alırken hiç aklıma gelmemişti orada çakma çanta satılacağı. Sahipleri ürünlerinin orjinallerinden daha iyi olduğunu iddia etti. Sakarya da 1 lira bile harcamam. Bir denetleyin çark civarındaki çantacıları

SIRADAKİ HABER