Park ücretine isyan ettiler

Sakarya'da engelli vatandaşlar, Park 54'ün yeni başlattığı engelli vatandaşlardan park ücreti alınması uygulamasına isyan etti. Park 54'ün engelli vatandaşlardan park ücreti alması, bazı vatandaşların da tepkisini çekti.

Park ücretine isyan ettiler

sakaryayenihaber.com –

Sosyal medyada tepkisini gösteren Sakaryalı engelli vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem Yüce'ye seslendi. “Yüzde 40 ve üzeri engelli vatandaşa hem Aile ve Sosyal Politikalar İl ve İlçe Müdürlükleri'nce engelli kimlik kartı vereceksin, hem konut vergisinden muaf tutacaksın, hem toplu taşıma ücretsiz yolcu kartı vereceksin hem de bu engelli vatandaştan Part 54 üzerinden park ücreti alacaksın. Büyükşehir’in engelli vatandaşlardan alınacak park ücretine ihtiyacı mı var? Bu nasıl çelişkidir?” ifadeleri yer aldı.

Engelli vatandaştan park ücreti alınacak

Sakarya Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan ve BELPAŞ'ın bünyesine geçen Park 54 yeni başlattığı uygulama ile artık Sakarya'da yüzde 90 engelli oranı altı olan tüm engelli vatandaşların aracına ücret uygulamaya başladı. BELPAŞ'a bağlı Park 54 personelleri, mobil cihazlar ile park fişini direk araç başında yüzde 85 engelli vatandaşın camına yapıştıracak.

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yasin Gürel
Yasin Gürel - 5 ay Önce

Bakanlık engelli kartı veriyor , belediye park parası alıyor vatandaş ilkaki ölsün mü ,