Park54'te sistem değişti! İşte yeni uygulama...

İşletmesi Sakarya Büyükşehir Belediyesi'ne geçen Park54'te sistem değişti. Artık personelin kullanacağı cihazlarla görüntü alınacak ve ödemeler kredi kartı ile yapılabilecek. İşte yeni uygulamanın ayrıntıları...

Park54'te sistem değişti! İşte yeni uygulama...

İbrahim Şener Sak'ın özel haberi...

Uzun süredir özel bir şirket tarafından işletilen Park54 işletmeciliği ekim ayında yapılan  meclis toplantısı ile Büyükşehir Belediyesine geçti. Büyükşehir sınırları içerisinde bulunan yol, cadde, sokak, meydan ve benzeri yerlerdeki ücretli park uygulaması kullanım hakkının Büyükşehir Belediyesi Kanununun 26. maddesine göre  hazırlanan protokol çerçevesinde; aylık net kârın % 25’inin Belediye aktarılması şartıyla 3 yıllığına BELPAŞ’a edildi.
30 PERSONEL
Geçen ay BELAŞ işletmeciliğine geçmesi ile dün BELPAŞ personeli görev başı yaptı. Yapılan düzenleme ile 30 personel, dün sabah itibariyle mesaiye başladı. Her personel belirlenen 25 araçlık bölgede mesai yapacak. Öte yandan işletmeciliğin BELPAŞ’a geçmesi ile yeni uygulamaya da geçildi. Vatandaş, parkomatlar haricinde görevlilerde bulunan cihazlar sayesinde kredi kartı ile ödeme yapabilecek ve gider makbuzu alabilecek.
BOZUK PARA 
 Cihazlarda bulunan kamera aracılığı ile görüntü de alınabilecek. Edinilen bilgilere göre park işletmeciliğinin belediyeye geçmesi ile belediye gelir elde etmiş olacak. Öte yandan, terminaller vasıtası ile vatandaşların parkomatlarda sıkıntı olan bozuk para sorununun da önüne geçilmiş olacak. Park54’ün hizmet binası olarak birinci hemzemin geçit üzerinde bulunan taş binanın bir bölümü kullanılacak.
 

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2019, 12:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER