Patlama kurbanı Şehitler için Jandarmada tören!

Adapazarı Taşkısığı Mahallesinde patlayıcıların intikalleri sırasında yaşanan patlamada şehit olan askerler için İl Jandarma Komutanlığı'nda askeri tören düzenlendi.

Patlama kurbanı Şehitler için Jandarmada tören!

Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde patlayıcıların intikalleri sırasında yaşanan patlamada Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Halil Tuna Akgöz, Jandarma Uzman Çavuş Mesut Yazar ve Jandarma Uzman Onbaşı Fatih Manga Şehit oldu. 
Şehit jandarma personeli için Sakarya İl Jandarma Komutanlığı'nda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun katılımıyla askeri tören düzenlendi.

Törene ayrıca Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Düzce Valisi Cevdet Atay, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, MHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül, Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ile askeri erkan katıldı.

Şehitlerin öz geçmişlerinin okunmasının ardından İl Müftüsü Hasan Başiş tarafından dua edildi.

Duadan sonra Bakan Soylu ve askeri personel, şehitlerin Türk bayrağına sarılı tabutlarını cenaze nakil araçlarına koydu. Şehitler Uzman Jandarma Kademeli Çavuş Mesut Yazar'ın cenazesi Manisa'ya, Jandarma Uzman Onbaşı Fatih Manga'nın cenazesi Afyonkarahisar'a ve Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Halil Tuna Akgöz'ün cenazesi Tekirdağ'a gönderildi.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2020, 00:57
banner3
YORUM EKLE