Patlamada ölen son kişinin de kimliği belli oldu

Sakarya'nın Hendek ilçesinde, havai fişek fabrikasındaki patlamada ölen 6 kişinin kimliği belirlenirken, yaşamını yitiren 7'nci kişinin de Erhan Ateş olduğu tespit edildi.

Patlamada ölen son kişinin de kimliği belli oldu

sakaryayenihaber.com -

Hendek İlçesine bağlı Yukarı Çalıca Mahallesinde bulunan havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre 4 kişi hayatını kaybetmiş, 114 kişi yaralanmış 3 kişi ise kayıp olarak bildirilmişti.

Bölgede gerçekleştirilen enkaz kaldırma ve arama-kurtarma çalışmaları neticesinde 3 kişinin cansız bedenine ulaşılmıştı. Dün yapılan açıklamada hayatını kaybeden 2 kişinin Muhammet Aygün ve Ramazan Kor olduğu açıklanmıştı. 

Meydana gelen patlamada son olarak ölen kişinin kimliğinin ise Erhan Ateş'e ait olduğu öğrenildi.

Fabrikada meydana gelen patlamada son olarak kimliği tespit edilen Erhan Ateş ile birlikte, Sebahattin Tepeçınar, Havva Çelik, Halis Yılmaz, Muhammet Çanakçı, Muhammet Aygün ve Ramazan Kor hayatını kaybetti.Sakarya Valisi

VALİ KALDIRIM'DAN AÇIKLAMA

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım ise ölen son kişiyle ilgili yaptığı açıklamada,  "Elde edilen bazı numuneler var, onlar da Adli Tıp'a gönderildi. Orada DNA çalışması yapılacak, oradan gelecek sonucu bekliyoruz."  dedi.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2020, 23:29
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan Kiraz
Hasan Kiraz - 7 ay Önce

Rabbim rahmet eylesin. Geride kalan kederli ailelerine sabırlar dilerim.