PATRON KİM OLACAK?

Sağlıkta yapılan yeni düzenlemenin ardından gözler İl Sağlık Müdürü’nün kim olacağına çevrildi. Kulislerde 4 adayın ismi geçiyor. Bakanla görüşen vekiller dışardan bir ismin atanmasına karşı çıktı

PATRON KİM OLACAK?

YENİ DÜZENLEME
OHAL kapsamında çıkartılan 694 sayılı KHK ile Halk Sağlığı ve Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanlıkları yürürlükten kaldırılarak, genel müdürlük şeklinde düzenlendi. Kamu Hastaneleri Birliği ve Halk Sağlığı kapatılarak yetkiler, İl Sağlık Müdürlüğü’nde toplandı. Sakarya’nın nüfusuna bağlı olarak İl Sağlık Müdürü’nün altında 4 daire başkanı ve 8 başkan yardımcısı yer alacak.
4 FARKLI İSİM
Sağlıkta şimdi gözler başhekimleri ve daire başkanlıklarını da atayacak yeni patronun kim olacağına çevrildi. İl Sağlık Müdürlüğü için kulislerde farklı isimler konuşulmaya devam ediyor. Mevcut İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü’nün yanı sıra KHB eski Genel Sekreterleri Hasan Sağlam ve Ünal Küçükyılmaz ile Halk Sağlığı Müdür vekili Mümtaz Seyda’nın da isimleri müdürlük için geçiyor.
DIŞARDAN BİR İSİM
Bu arada milletvekillerinin Sağlık Bakanı Ahmet Demircan ile görüşen milletvekillerinin dışardan bir ismin Sağlık Müdürü olarak atanmasına karşı olduklarını söyledikleri öğrenildi. Vekillerin, “Dışarıdan gelen bir ismin Sakarya’nın sağlık alanında yaşadığı sorunları öğrenene kadar kaybedecek vakti yok. Hastanede başhekim yok. Sorunların bir an önce ele alınması gerekiyor” şeklinde görüş bildirdiği de öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER