Pazarcılar milletvekillerine sırtlarını dönecek! 

Sakarya'da koronavirüs tedbirlerin olumsuz etkilediği küçük esnaf ve pazarcıların siyasilere tepkisi giderek artıyor 

Pazarcılar milletvekillerine sırtlarını dönecek! 

sakaryayenihaber.com - 
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınan tedbirler, ne yazık ki küçük esnafı olumsuz etkiledi. 
Bazı iş yerlerinin geçici olarak tamamen kapatılması, şehir merkezindeki iş yerlerinin çalışma saatlerine getirilen kısıtlamalar gibi tedbirler zaten güçlükle ayakta duran esnafı iyice sıkıntıya soktu. 
'Ekonomik İstikrar Kalkanı' adıyla yürürlüğe giren ekonomik tedbirler de esnaf için yeterli olmadı. 
Sakarya'da tüm esnafların bağlı bulunduğu Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hasan Alişan, sık sık esnafın bu süreçte yaşadığı sorunları anlatarak ilgililere sitem ederken, pazarcıları temsil eden Sakarya Sebze ve Meyveciler Odası Başkanı Muzaffer Kabacan'dan da sert bir tepki geldi. 
Başkan Kabacan, hedefe milletvekillerini koyarken, "Bu ortamda esnafların halini sormayan milletvekilleri küçük esnafa ve özellikle pazar yerlerine nasıl geleceksiniz? Bizi bu ortamda yalnız bırakanlar bilsinler ki; pazar yerine geldiklerinde biz de sırtımızı döneceğiz. Haberleri olsun" ifadelerini paylaştı. 
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2020, 14:25
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
23 Ağustos 1921
23 Ağustos 1921 - 9 ay Önce

Esnafa Devlet destek verdi mi?? Senin normalde kazandığın miktarı verecek değil herhalde ; fazla kazandığın zaman fazla vergi veriyormusun yoksa hasır altı mı yapıyorsunuz .
Ağlamayı bırakında biraz ahıreti düşünün ; şimdi düşünmek için vaktiniz var

Caner
Caner - 9 ay Önce

Dönseniz ne olacak,sağlık önemli,Corona'nın artmasına sebep olacaksınız

Mevlüt gedik
Mevlüt gedik - 9 ay Önce

1 tl ilk domatesi 8 tl ye satarsınız sonra arkanızı döneceksiniz öylemi virüs vardiya büyük küçük esnaf hepiniz fırsatçılık yapıyorsumuz

Akın54
Akın54 - 9 ay Önce

Vergıye gelince nasıl kacıracaz stopajı az odeyıp vergı vermemek için takla atmalar vergı vermemek için pesin alırsan bu kadar kart geçersen bu fıyat dıye müşteriyı feslemek şimdi yastık altına muracat devlet bu esnafın odedıgı vergıyle elindeki malı incelese hepsinin vergı kacırdı gı ortaya cıkar devlet bu kadar insaflı