Pazarlarda HES KODU zorunluluğu

Sakarya Sebze ve Meyveciler Odası Başkanı Muzaffer Kabacan, artan vaka ve vefat sayıları nedeniyle pazar yerlerinde HES kodu zorunluluğu getirildiğini söyledi

Pazarlarda HES KODU zorunluluğu

sakaryayenihaber.com-Serkan OK

Sakaya Sebze ve Meyveciler Odası Başkanı Muzaffer Kabacan, şehrin en işlek ve kalabalık pazarı olan Çarşamba pazarında esnafı ziyaret ederek, tedbirlere uyulması noktasında uyarıda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan tedbirleri yineleyen Kabacan, alınan tedbirlere harfiyen uyulması gerektiğini vurguladı. Salgına karşı bazı önlemler aldıklarını ifade eden Kabacan, dezenfektanın yanı sıra gelen müşterilerden HES kodu sorgulama işleminin de yapıldığını söyledi.

OTOKONTROL SİSTEMİ

Pazar yerlerinde öncelikli olarak salgına karşı tüm tedbirlerin sıkı bir şekilde alındığına dikkat çeken Kabacan, “Esnafımızın HES kodunu gösteren bir belge dağıtacağız. Esnaf, HES kodunu vatandaşın görebileceği bir yere koyacak. Böylelikle vatandaşta esnafı kontrol edebilecek. Burada otokontrol sistemi yapıyoruz. Çok güzel bir uygulama ve herkeste bundan çok memnun. HES kodu uygulamamız devam edecektir. Biz, kontrol mahallisindeyiz. Bu çalışmaları hep birlikte yapmak zorundayız. Bu uygulamayı Sakarya’nın bütün Pazar yerlerine uygulayacağız. Bu uygulama sadece Pazar yerlerinde değil marketlerde de uygulanması gerekir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2020, 16:12
banner3
YORUM EKLE