Perde Arkası'nda bugün...

PERDE ARKASI'nda bugün: Keleş sessiz ve derinden gidiyor-Çalıştay’da Yüce yoktu-Zeytin fidanı hediye ettiler-CHP Tank Palet broşürü dağıtıyor-İYİ Parti bayanlar Ankara’daydı-Genel Sekreterden iadeyi ziyaret-Serbes kurucu başkan’mı olacak

Perde Arkası'nda bugün...

Keleş sessiz ve derinden gidiyor

Cumhuriyet Halk Partisi’nde kongre süreci devam ediyor. Eski İl Başkanlarından Ecevit Keleş’in ilçe teşkilatlarını arayıp destek istediği gelen bilgiler arasında. Keleş ise bu konuda ser veriyor sır vermiyor. İddiaya göre Keleş yakın çevresine aday olacağını açıklamış. Basından arayanlarla da özellikle görüşmüyor. Ancak ilçe teşkilatları ile görüşmelerine devam ediyor. Keleş kazanması muhtemel ilçe başkanları ile arayı daha sıcak tuttuğu yönetim ve özellikle il delegeleri konusunda fikirler verdiği kulislerde konuşuluyor

Çalıştay’da Yüce yoktu

Sakarya Valiliği, Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Üniversitesi ve AFAD İl Müdürlüğü iş birliğiyle ‘2019 yılı İklim Değişikliği ve Meteorolojik Afetler Çalıştay’ programı önceki Sen Otelde gerçekleşti. Gerçekleşen programa şehrin birçok protokolü katılım sağlarken programda iş birliği olduğu halde büyükşehir belediye başkanı Ekrem Yüce’nin katılmaması gözlerden kaçmadı.

Zeytin fidanı hediye ettiler

2019 yılı İklim Değişikliği ve Meteorolojik Afetler Çalıştay’ programında konuşma yapan Vali Ahmet Hamdi Nayir ve SASKİ Genel Müdürü Doç. Dr. İlyas Demirci’ye katılımlarından dolayı AFAD İl Müdürlüğü tarafından zeytin ağacı fidanı takdim edildi.

 Takdim esnasında konuşma yapan SASKİ Genel Müdürü Doç. Dr. İlyas Demirci, zeytin ağacının barış simgesini ifade ettiğini belirterek günün anlam ve önemi adına fidan takdimi için teşekkür etti.

CHP Tank Palet broşürü dağıtıyor

CHP’nin özelleştirilmesi ile ilgili olarak en çok tepkiyi gösteren CHP, bu konuda kamuoyunu bilgilendirmek adına farklı bir yöneteme başvurdu.

CHP Genel Merkezi tarafından bastırılan broşür, Sakarya’da CHP’liler tarafından herkese  dağıtılıyor.

Broşürün içinde Tank Paletin özelleştirilmesinin ilk adım tarihi olan 13 Mayıs 2013 tarihinden, özelleştirmenin netleştiği 17 Eylül 2019 tarihine kadar olan süreç kronolojik olarak yer alıyor.

İYİ Parti bayanlar Ankara’daydı

İyi Parti Sakarya heyeti, Genel Merkez ziyareti sırasında İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır ve Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu tarafından ağırlandı. Kadın Politikaları Başkanı Arzu Akçalışkan ziyaret ilgili açıklamasında "Dünya Kadın Hakları Günü ve Atatürk’ün kadınlara seçme ve seçilme hakkını verdiği gün olan 5 Aralık’ta, Genel Merkezimizde düzenlenen ve Hukuk ve Seçim İşleri Başkanlığı ve Kadın Politikaları Başkanlığının Ortak çalışması olan “Aile hukukunda mal rejimi” seminerine Kadın Politikaları Başkanlığı ve İl divan Kurulu üyesi kadınlar olarak katılım sağlandık. Seminerde kadınların mağduriyetlerin giderilmesi konusunda çok önemli hukuki bilgiler aktarıldı.

Genel Sekreterden iadeyi ziyaret

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Ak, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’a iade-i ziyarette bulundu.

Mustafa Ak’ı makamında ağırlayan Başkan Alemdar, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek çalışmalar ve projeler hakkında bilgi verdi. 

Görüşmenin ardından, Genel Sekreter Ak’a eşlik ederek birimleri gezdiren ve bilgi veren Başkan Alemdar, “Göreve geldiğimiz günden bu yana tüm kurumlarla, paydaşlarımızla uyum içerisinde çalışıyoruz” derken Mustafa Ak da, misafirperverliği ve güzel temennilerinden ötürü Başkan Alemdar’a teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.
Serbes kurucu başkan’mı olacak

Ahmet Dauvtoğlu’nun kuracağı ve aralarından AKP’den istifa eden Ayhan Sefer Üstün’ün kurucuları arasında olduğu partide hareketlilik giderek arttı.

Partinin logosu, izleyeceği yol haritası yavaş yavaş netlik kazanırken ilimizde de kurucu başkan konusunda kulisler arttı.

Gelen kulisler arasında en ağır basanı ise, Üstün’ün AKP’den istifa etmesinin ardından hemen istifa eden Ender Serbes.

Gelen duyumlara göre Üstün’ün Serbes’i ilimize kurucu başkan olarak ataması bekleniyor.

banner3
YORUM EKLE