Pınarcı istifa etti

MHP Adapazarı İlçe Teşkilatı Başkanı Hasan Pınarcı, Adapazarı Belediye Başkan aday adaylığı için görevinden istifa etti. Pınarcı, “Ben ilçe teşkilatının adayıyım” dedi.

Pınarcı istifa etti

İSTİFA
MHP Adapazarı’nda aylardır konuşulan istifa gerçekleşti. İlçe Başkanı Hasan Pınarcı, Adapazarı Belediye Başkan aday adaylığı için görevinden istifa etti. Pınarcı, 2-3 gün içerisinde resmi aday adaylığı başvurusunda bulunacak. Aday adaylığı konusunda ilçe teşkilatının tam desteğini aldığını belirten Pınarcı, “Ben ilçe teşkilatının adayıyım. Bu karar arkadaşlarımızla beraber aldığımız ortak karardır. Arkadaşlarımızın teveccühüne teşekkür ediyorum” diye konuştu.
DESTEK
Aday gösterilmemesi halinde de çalışmaya devam edeceğini ifade eden Pınarcı, “Biz Adapazarı Belediyesi’ni MHP’li yapma sözü verdik. Sözümüzün arkasındayız. Aday olsam da olmasam da bu partinin bir neferi olarak çalışmaya devam edeceğim. Adapazarı büyük bir köy gibi. Ciddi projelerimiz var. Adapazarı’nı Türkiye’nin ender ilçelerinden biri yapmak için yola çıkıyoruz” dedi. Pınarcı’nın istifasının ardından ilçe teşkilatı acil olarak toplandı. Parti binasında yapılan basın toplantısında konuşan İlçe Sekreteri Murat Sütlü, “Hasan başkamıza çıktığı bu yolda hayırlı olsun diliyoruz. Kendisinin de dediği gibi kim aday gösterilirse gösterilirsin ilçe teşkilatı olarak çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Yeni başkan Taşdemir
Sütlü, Pınarcı’nın istifasının ardından ilçe teşkilatı yöneticilerinin oy birliği aldığı karar neticesinde Selçuk Taşdemir’in ilçe başkanlığı görevine getirildiğini belirtti. Taşdemir yaptığı açıklamada, “Birlik ve beraberlik içerisinde seçimlere hazırlanıyoruz. Tüm camiamız bize güç ve destek versin. Birlikte Adapazarı Belediye Başkanlığı’nı kazanarak Ülkücü kadroların neler yapabileceklerini halkımıza gösterelim” biçiminde konuştu.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER