Pompalı saldırı için ilk kez konuştu: O tetikçinin...

2 gün önce evine yapılan saldırı sonrası ilk kez konuşan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, “Olayı gerçekleştiren şüpheli S.A. Emniyet güçlerimizin çabaları ve yargının kararıyla 9 Aralık tarihinde tutuklanmıştır. Şimdi sıra tetikçinin eline o silahı iliştirenlerde olacaktır” dedi 

Pompalı saldırı için ilk kez konuştu: O tetikçinin...

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, 2 gün önce sabah saatlerinde Adapazarı Tekeler Mahallesi’ndeki evine yapılan saldırı sonrasında ilk kez konuştu.

Olay sonrası sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Üstün, “8 Aralık tarihinde Ankara’da bulunduğum sırada, Sakarya’daki ikametgahıma silahlı bir saldırı gerçekleşmiştir. Olayı gerçekleştiren şüpheli S.A. Emniyet güçlerimizin çabaları ve yargının kararıyla 9 Aralık tarihinde tutuklanmıştır. Hanemize saldıran, toplumun huzurunu bozan, geçmişi sabıkalı ve sırada infazı olan tetikçinin hukuk önünde hak ettiği en ağır cezayı alması için davamızın kararlılıkla takipçisi olacağız. Şimdi sıra tetikçinin eline o silahı iliştirenlerde olacaktır. Bu konuda da ısrarlı takibimizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Ülkemizi ve yaşadığımız şehirleri çetelere teslim etmemeye kararlıyız. Hukuk dışı güçler ve karanlık eylemleri bizi duruşumuzdan bir milim geriletemez. Bu süreçte bizleri yalnız bırakmayan ve dayanışma içerisinde bulunan yol arkadaşlarıma, dostlarıma, uzak-yakın akrabalarıma, sevgili komşularıma, siyasi partilerin genel başkan ve yöneticilerine, kamu görevlilerine, emniyet ve yargı mensuplarına, teşekkür sunmayı bir borç bilirim” ifadelerini kullandı.

Sosyal medya hesabında yayınlanan açıklama şöyle:

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2020, 14:06
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali al
Ali al - 1 ay Önce

Pardon duruş'mu dediniz ?