PROF. DR. RAMAZAN AKDEMİR: SAĞLIKTA ÇOK ŞEY DEĞİŞTİ

SAÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Akdemir, “Sakarya’da son altı yıllık dönemde, Tıp Fakültesi kurulmasıyla ve kaliteli tıp eğitimi ile birlikte sağlıkta çok şey değişti” dedi.

PROF. DR. RAMAZAN AKDEMİR: SAĞLIKTA ÇOK ŞEY DEĞİŞTİ

Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Akdemir, yeni eğitim öğretim döneminde yapacakları çalışmalarla ilgili bilgi verdi. SAÜ Tıp Fakültesi’nin ilk öğrencisini 2009 yılında aldığını ve o tarihten bu yana çok büyük bir gelişme gösterdiğini ifade eden Akdemir, “Bugün öğretim üyesi sayısı 125’e çıktı. 50 tanesi uluslararası öğrenci olmak üzere toplam öğrenci sayısı ise şu anda 400’ü geçti” dedi.

TIPTA KALİTE
Fakültede çok daha kaliteli araştırmalar yapılacağını kaydeden Akdemir, “Sakarya’da son altı yıllık dönemde, Tıp Fakültesi kurulmasıyla ve kaliteli tıp eğitimi ile birlikte sağlıkta çok şey değişti. Temel tıp bölümlerine yönelik laboratuar, deney hayvanları araştırma laboratuarı ve tıp araştırma laboratuarı kuracağız. Bu kapsamda bir de Merkezi Deney Hayvanları Araştırma Merkezi kurmayı düşünüyoruz. Bu sayede fakültemizde daha kaliteli araştırmalar yapılacak, daha nitelikli eğitimler verilebilecek. Bu, merkez üniversitemize daha fazla dış kaynaklı proje ve TÜBİTAK projesi gelmesini de sağlayacak” diye konuştu.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE