PROF.DR. TOSUN VE EKİBİ ÇITA YÜKSELTTİ

SAÜ Üniversitesinden Matematikçi Prof.Dr. Murat Tosun ve ekibi, matematik alanında yaptıkları çalışmalar ve dergiler ile isimi uluslararası alanda duyurmaya başladı

PROF.DR. TOSUN VE EKİBİ ÇITA YÜKSELTTİ

10 yıl önce Sakarya Üniversitesi, Kırkpınar Tesisleri’nde Sakarya Üniversitesi’nden Prof. Dr. Murat Tosun, Kırıkkale Üniversitesi’nden Prof. Dr. Kazım İlarslan, Balıkesir Üniversitesi’nden Prof. Dr. Cihan Özgür, Ahi Evran Üniversitesi’nden Prof. Dr. Levent Kula, Ankara Üniversitesi’nden Prof. Dr. H. Hilmi Hacısalihoğlu ve Prof. Dr.Yusuf Yaylı’nın bir araya gelerek ortak kararları ile kurdukları “International Electronic Journal of Geometry” (IEJGO) dergisi Thomson Reuters, Web of Science Atıf Veri Tabanlarında (ESCI) taranmaya başladı.
TAKİP EDİLİYOR
Thomson  Reuters, WOS'da  indekslenen Türkiye adresli dergi listesinde Matematik alanında Turkish Journal  of  Mathematics ve Hacettepe Journal of Mathematics and Statistics’den sonra indekse giren International Electronic Journal of Geometry (IEJGO) 10 yıl süren istikrar ve özverinin mükâfatı olarak bilimsel seçkin matematik dergileri arasında yerini aldı.
Aynı ekibin editörlüğünü yürüttüğü Mathematical Sciences and Applications E-Notes (MSAEN) dergisi de Mathematical Reviews, MathSciNet ve Zentralblatt MATH gibi veri tabalarında taranmakta ve matematik alanında yayın yapan bilim adamları tarafından ilgi ile takip ediliyor.


GURUR KAYNAĞI.
ANKA Eğitim Kurumları ile Sakarya ilimizde eğitime katkı veren Prof. Dr. Murat Tosun “Ulusal ve Uluslararası konferans serilerinin yanı sıra IEJGO ve MSAEN dergilerinin bilim alanında hak ettiği yeri alması, Türkiye için büyük gurur ve övünç kaynağı olmuştur. Profesör Dr. Murat Tosun  IEJGO dergisinde yönetici editör,  MSAEN dergisinde ise baş editör olarak yer almaktadır. Bunun yanı sıra Piriştine, Saraybosna, Viyana, Atina, Belgrad ve Budapeşte’de düzenlemiş oldukları  Uluslararası Avrasya Matematik Bilimleri ve Uygulamalar Konferansı (IECMSA)’larına gösterilen ilgi Sakarya ve Türkiye’nin adının Matematik alanında akademik olarak anılmasının yanı sıra kültürler arası paylaşımda da örnek çalışmalar olmuştur. 

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner22

banner21

izmir escort