Protokol'den Serdivan Fatih Kolejine ziyaret

Sakarya Protokolü bu yıl eğitim öğretime açılacak olan Serdivan Fatih Kolejini ziyaret etti. Ziyarette okulun son durumu hakkında okul yönetim kurulu ve Genel Müdürü Reşit Taşdemir protokol üyelerini bilgilendirdi.

Protokol'den Serdivan Fatih Kolejine ziyaret

Vali Mustafa Büyük, Sakarya Milletvekili ve Meclis İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Ayhan Sefer Üstün, Sakarya Milletvekilleri Ali İhsan Yavuz, Hasan Ali Çelik, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar Serdivan Fatih Kolejini ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.
Sakarya Fatih Kolejleri Genel Müdürü Reşit Taşdemir, ”27 Aralık 2012’de Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ve Sakarya protokolünün katılımıyla temeli atılan Serdivan Fatih Kolejimiz yaklaşık 8 ayda tamamlanarak yeni eğitim öğretim döneminde Sakaryalıların hizmetine başlıyor. Biz her zaman başta Sayın Valimiz Mustafa Büyük olmak üzere Milletvekillerimizi, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu olmak üzere tüm Sakarya protokolümüzü hep yanımızda gördük ve desteklerini daima hissettik” dedi.
Serdivan Fatih Koleji hakkında protokolü bilgilendiren Reşit Taşdemir konuşmalarına şu şekilde devam etti, “1993 yılında başlayan eğitim yolculuğumuz bugün üç ayrı kampüste Bin 500 öğrenci ve 150 öğretmenle devam etmektedir. Eğitim yolculuğumuzun 20’inci yılında Serdivan’da inşa ettiğimiz yeni kampüsümüzle eğitim yolculuğumuza devam ediyoruz. 8 ayda tamamlanan ve 17 Bin metrekare kapalı alana sahip olan binamız; çağımızın son teknolojisi ile donatılıp öğrencilerimizin tüm ihtiyaçları düşünülerek ve geleceğin aydın neslini yetiştirmek için hiçbir fedakarlıktan kaçınılmadan inşa edildi. Serdivan Eğitim Kampüsümüz şuan itibar ile anaokulu, ilkokul, ortaokul, Anadolu lisesi, Fen Lisesi, Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ile spor salonu, yüzme havuzları ile öğrencilerin her türlü sosyal ihtiyaçlarını karşılayabileceği bölümlerinden oluşmaktadır. Yeni dönemde toplam bin öğrencinin eğitim öğretim göreceği kampüsümüzde 40 derslik, cep sineması, laboratuvarlar, yemekhane, anaokulu ve ilköğretimde ayrı ayrı olmak üzere yüzme havuz, kapalı spor salonu, kütüphaneler, son sistem teknoloji ile donatılmış akıllı sınıflar ile açık oyun ve spor alanları mevcut” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER