PTT şubeleri kapatıldı. İşte ayrıntılar...

PTT'den yapılan açıklamada, "Sosyal mesafe kurallarının uygulanamadığı, sürekli olarak yoğunluk yaşanan iş yerlerimizi ikinci bir açıklamaya kadar kapatma kararı aldık." denildi. PTT'den dağıtılan sosyal yardımlar evlere teslim edilecek.

PTT şubeleri kapatıldı. İşte ayrıntılar...

Sakarya Yenihaber'in günlerdir yaşanan yoğunluklar ile ilgili haberler yaptığı PTT'den şubeleri geçici olarak kapatma kararı geldi.

Başmüdürlükten yapılan açıklamada, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı çerçevesinde gerçekleştirilen sosyal yardım ödemeleri sürecinde bazı PTT iş yerlerinde yaşanan yoğunluğun, çalışanların ve müşterilerin koronavirüs hastalığı karşısında sağlığını tehlikeye düşürmemesi amacıyla yarından itibaren sosyal mesafe kurallarının uygulanamadığı, sürekli olarak yoğunluk yaşanan iş yerlerinde ikinci bir açıklamaya kadar kapatma kararı alındığı belirtildi.

Açıklamada, bu süreçte sosyal yardım ödemelerinin, PTT dağıtıcıları tarafından İl Emniyet Müdürlükleri ile iş birliği içerisinde, kolluk kuvvetleri ve bekçilerle birlikte evlere yapılacağı kaydedildi.

Kapatılmayan iş yerlerinde ise gün içinde yoğunluğun artışına göre hizmetin durdurulabileceği aktarılan açıklamada, "Toplum sağlığımız için tedbirlerimizi artırmaya ve sizin için çalışmaya devam ediyoruz." denildi. 

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2020, 23:21
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Efraim Kaya
Efraim Kaya - 6 ay Önce

Doğru ama geç alınmış karar

Özcan bekar
Özcan bekar - 6 ay Önce

İsabetli karar

Oguz
Oguz - 6 ay Önce

Işsizlik maaşını nasıl alcaz

SIRADAKİ HABER