Rabia Platformu katliamı kınadı

Mısır’daki askeri darbenin 100’üncü gününde Rabia Platformu üyeleri, ülkede devam eden katliamları kınayan bir basın açıklaması yaptı.

Rabia Platformu katliamı kınadı

Mısır’daki askeri darbenin 100’üncü gününde Rabia Platformu üyeleri basın açıklaması yaptı. AKM önünde bir araya gelen grup adına, basın açıklamasını okuyan Genç Memur-Sen İl Temsilcisi Yunus Emre Yüsçeler, Mısır’da devam eden katliamları kınadı. Mısır’ın özgürlük isteyenler için ölüm tarlasına dönüştürüldüğünü ifade eden Yüsçeler, “ Darbe yönetimi ve tetikçileri, yönetime el koymakla, bu duruma karşı çıkanları öldürmekle yetinmiyor” dedi.
İŞKENCE
İnsanların işkenceye tabi tutulduğunu belirten Yüsçeler, “Binlerce insanı darbeye direndiği ve demokraside ısrar ettiği için hukuka aykırı yollarla tutukluyor, işkenceye tabi tutuyor. Mısır’da sadece insanlar değil, insanlık öldürülüyor. Dünya ses çıkarmaz, insanlık vicdanı harekete geçmezse, darbecilerin kirli elleri ölüm yağdırmaya devam edecek” şeklinde konuştu.
DESTEK
Mısır’da yaşananları bütün insanlığa karşı tehdit olarak gördüklerini ifade eden Yüsçeler, “Vicdanı olan, insan olan herkesi darbeye, darbecilere, hukuksuzluğa, adaletsizliğe, insan hayatına kasteden her türlü eyleme karşı çıkmaya, Mısır halkının direnişine, insanlığını direnişine katkı sunmaya davet ediyoruz” dedi. Grup yapılan basın açıklamasının ardından tekbir getirerek, olaysız bir şekilde dağıldı.
 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER