'RAM zulmü' Meclis'te

'RAM zulmü' Meclis'te

'RAM zulmü' Meclis'te

Sakarya RAM'da engellilere ve engelli ailelerine yapılan zulüm MHP Kocaeli Milletvekili Cumali Durmuş tarafından TBMM Genel Kurulu'nda dile getirildi.


TBMM Genel Kurulu'nda Cuma günü gündem dışı söz alan MHP Kocaeli Milletvekili Cumali Durmuş Sakarya Rehberlik ve Araştırma Merkezi'ndeki uygulamaları eleştirdi. Durmuş, mevcut yasaya göre eğitim alma hakkı olan birçok engelli vatandaşın keyfi uygulamalar ve sorumsuz davranışlar yüzünden hizmet alamadıklarını bildirdi.
Rapor verilmiyor
Sakarya Rehberlik ve Araştırma Merkezi'nde (RAM) devlet hastanelerinden engelli olduklarına dair heyet raporu alan engellilere rapor verilmediğini belirten Durmuş, 'Başvuruların sonuçları olumlu veya olumsuz bile olsa üç-dört ayda çıkıyor. Kanunda 'Yaş sınırı yoktur' denilmesine rağmen on sekiz yaşından büyüklere rapor verilmiyor' şeklinde konuştu.
Hakaret ve aşağılama
Engelli vatandaşların ve velilerinin Sakarya'daki RAM Vekil Müdürü tarafından her gün hakarete ve aşağılanmaya maruz bırakıldığını belirten MHP Kocaeli Milletvekili Cumali Durmuş, 'Bölge gazetelerinde bu tür haberler her gün karşımıza çıkmaktadır. Sayın Bakan'dan ya bürokratına devlet görevlisi olduğunu hatırlatmasını veya gereğini yapmasını rica ediyorum' dedi.
Bakan: Soruşturma açtık
Durmuş'un bu konuşmasına cevap veren Devlet Bakanı Nimet Çubukçu Sakarya RAM'la ilgili şikayetlerden haberdar olduğunu belirterek, konuyla ilgili olarak soruşturma açtırdıklarını bildirdi. Çubukçu özürlülere yönelik çalışma ve çabalarda hükümetin izlediği politikaların bu anlamda yanlış uygulayıcıların hiçbir şekilde hoş görülmeyeceğini ve görülmediğini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner3
YORUM EKLE